Atamalar

n11’e Yeni CEO Atandı

n11.com'da Strateji ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Yu-Shik Kim, Üst Yönetici (CEO) görevine getirildi. 

n11.com’un yeni Genel Müdürü Yu-Shik Kim oldu. Uzun yıllardır n11.com’da Strateji ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Yu-Shik Kim, yeni görevine bugün itibarıyla başladı. n11.com ailesinin önemli bir parçası olan, n11.com kurucu isimlerinden Yu-Shik Kim, n11.com’da vizyon, strateji, temel performans göstergesi, yönetim altyapılarının geliştirilmesinde önemli görevleri üstlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yu-Shik Kim, n11.com’u müşterilerin günlük yaşamlarında sürekli kullandıkları ve yaşam asistanı olarak gördükleri bir platform haline getirmeyi hedeflediklerinin altını çizdi. n11.com’un ‘hayat sana gelir’ sloganını gerçek hayata entegre etmek istediklerini belirtti. n11.com’un müşterileri için vazgeçilmez olmasını istediklerini vurguladı.

Yu-Shik Kim Kimdir?

Kore’de bulunan Yonsei Üniversitesi’nde İşletme Lisansını tamamlayan Yu-Shik Kim, ardından Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu’nda İşletme Yüksek Lisansı (MBA) programını bitirdi.

Kim, 1995-1998 yılları arasında Seul Kore’de bulunan Samsung’ta ihracat stratejileri geliştirmek üzere çalışma hayatına adım attı. 2000-2005 yılları arasında bir Deloitte şirketi olan Monitor Grup’ta Yönetim Danışmanı olarak görev alan Kim, 2005-2008 yıllarında Yeni İş Geliştirme ve İnovasyon Direktörü olarak SK Telecom’da çalıştı.

2009’da SK Grup şirketinin medya iştiraki SK Broadband’de Başkan Yardımcısı olarak Pazarlama, Kurumsal Strateji ve Medya Stratejisi görevlerinden sorumlu oldu. Kim, 2010 yılında yine Başkan Yardımcısı olarak Küresel Stratejik Ortaklık ve Yeni İş Geliştirme pozisyonuna getirildi.

2012 yılından bu yana ise n11.com’da görev yapan Kim, aynı zamanda 2017 yılında SK Group Kıdemli Başkan Yardımcılığına yükseldi.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu