İK Etkinlikler

Anadolu Grubu Çalışanları 40 Binden Fazla Fikir Önerdi

Anadolu Grubu, inovasyon programı Bi-Fikir kapsamında çalışanlar 7 yılda 40 binden fazla fikir önerisinde bulundu.

Anadolu Grubu, inovasyon programı Bi-Fikir kapsamında çalışanlarının yenilikçi fikirlerini ödüllendirmeye devam ediyor. Programda 2015 yılından bu yana 5.938 hızlı uygulama ve 2.177 proje hayata geçirilirken, 7 yılda yaratılan toplam değer 780 milyon TL’yi aştı.

Dijital Bi-Fikir Festivali’nde konuşan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Bi-Fikir ile 7 yılda 40 binden fazla fikre ulaştık. Her koşulda daha iyisini başarmak için çalışmaya, fikir üretmeye ve fikirlerimizi işe dönüştürdüğümüz öncü projelere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Yedincisi gerçekleştirilen Bi-Fikir’de finale kalan ekipler, dijital ortamda düzenlenen Bi-Fikir Festivali’nde projelerini tanıttı. Bi-Fikir’de bir kez daha grup çalışanlarının fikirleri projelendirildi, yenilikçi birçok ürün ve hizmet geliştirildi. Programda bu yıl “Mucitler” kategorisinde Akıllı Fabrika projesi ile Anadolu Isuzu, “Kaşifler” kategorisinde ise 1500kelime.com Platformu projesi ile Adel Kalemcilik birinci oldu.

anadolu grubu bi fikir 01

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Dijital Bi-Fikir Festivali’nde yaptığı konuşmada, platform ile 7 yılda 40 binden fazla fikre ulaştıklarını söyledi. Özilhan sözlerine şöyle devam etti: “Anadolu Grubu olarak önceliğimiz rekabetçiliğimizi, katma değerli hizmet derecemizi ve müşteri memnuniyetini artırırken ekosistemimizi sürdürülebilir kılacak işlere imza atmak. Son birkaç yıldır süregelen, teknolojik dönüşüm, e-ticaret, yapay zekâ, siber güvenlik, dijital ödeme sistemleri ve perakende teknolojileri, omnichannel müşteri deneyimi gibi trendler ivmelenerek gelişiyor. Salgın kaynaklı belirsizliklerin devam ettiği yüksek istikrarsızlık ortamında yenilikçi fikirlerimiz ve uygulamalarımızla Grubumuzu bu hususlarda rekabette öne çıkaracak çözümler bulma odağımızı yitirmiyoruz. Her koşulda, daha iyisini başarmak için çalışmaya, fikir üretmeye ve fikirlerimizi işe dönüştürdüğümüz öncü projelere imza atmaya devam edeceğiz.”

Her beş fikirden biri gerçeğe dönüşüyor

Bi-Fikir’in yedinci yılında toplam 5.938 hızlı uygulama ve 2.177 proje hayata geçirildi. Anadolu Grubu genelinde Bi-Fikir’e başvuran her beş fikirden bir tanesi gerçeğe dönüşüyor. 2015’te Türkiye’de başlatılan ve yurtiçinde tüm Anadolu Grubu şirketlerine yayılan çalışmalar, yıllar içerisinde yurtdışı operasyonlarının katılımıyla daha da büyüdü. Bi-Fikir, 3 yıldır kurum dışında üniversitelerde de faaliyetlerini sürdürüyor. Bi-Fikir KAP ile öğrencilerin fikirleri hayata geçirilirken, gençlere inovasyona önem veren, teknolojiyi kullanan bir ortamda kariyer fırsatı sunuluyor. 3 yılda 165 üniversitenin 1.595 öğrenciden toplam 763 proje önerisi toplandı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu