En Uzun Süre Aynı İşyerinde Çalışma Rekorunu Kırdı

Brezilyalı Walter Orthmann isimli çalışan, 84 yıl aynı şirkette çalışarak Guinness dünya rekorunu kırdı.

Brezilyalı bir kişi 84 yıl aynı şirkette çalışarak Guinness dünya rekorunu kırdı. 1938 yılında Nakliye Asistanı olarak çalışmaya başladığı tekstil şirketinde Satış Müdürü pozisyonuna yükselerek 84 yıldır çalışan 100 yaşındaki Walter Orthmann, Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Geçtiğimiz günlerde iş yerindeki 84. yılını iş arkadaşlarıyla birlikte kutlayan Walter Orthmann kendini “hevesli ve istekli bir öğrenci” olarak tanımladı.

Çalışan bağlılığının temeli farklı kalabilmek ve kişisel gelişim

16 yaşındayken girdiği iş yerinde yıllardır aynı bağlılıkla nasıl çalıştığını anlatan Orthmann, “Sevdiğimiz şeyi yaptığımızda zamanın geçtiğini anlayamayız” derken, bir işin en iyi yanının kendisine bir amaç, bağlılık ve rutin duygusu vermesi olduğunu ve işin en önemli kısımlarından birinin güncel ve farklı bağlamlara uyarlanabilir olması olduğunu dile getirdi.

Öte yandan 100. yaş gününü de bu vesileyle kutlayan Orthmann, uzun ve sağlıklı yaşamla ilgili olarak ise “Sevdiğiniz şeyi yapın ve abur cuburdan uzak durun. Çalışmayı sevmelisiniz. Bu istek ve mücadele ruhuyla işe başladım. Sırf çalıştığını söylemek için herhangi bir iş yapılmaz. Buna katlanamazsınız” şeklinde konuştu.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu