Kurumsal Hediye Fikirleri

Kurumsal hediye alternatiflerini araştırdık.

İyi bir hediyeyi iyi bir hediye yapan şey o hediyeye yüklenen manadır. Bir çalışanı motive etmenin birçok yolu varsa da bunlardan en özeli kurumsal hediyelerdir. Kurumsal hediyeler sadece kurumun çalışanlarına değil, iş ortaklarına paydaşlarına da verilen hediyeler olarak öne çıkabiliyor. Çoğu zaman kısa terminlerle acil ihtiyaç duyulan kurumsal hediye alternatifleri neler olabilir? İK Magazin ekibi olarak kurumsal hediye fikirlerini araştırdık.

Kurumsal hediyelere hangi konular için ihtiyaç duyuluyor?

Günümüzde kurumsal hediyelere birçok farklı amaç için ihtiyaç duyulabiliyor. Kıdem ödüllerinden tutun, motivasyon ödüllerine, satış toplantılarında verilecek promosyonlardan tutun da şirket içerisindeki lansmanlara kadar birçok farklı başlık için kurumsal hediyelere ihtiyaç duyulabiliyor.

Kurumsal hediye nasıl belirlenir?

Kurumsal hediyenizi belirlemeden önce, hedef kitlenizi, kime ne için vereceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Her hediye herkes için aynı anlamı taşımayabilir. Daha da önemlisi aynı etkiyi yaratmayabilir. Hediye seçiminden önce hedef kitlenin yaş, zevk ve beklentilerini biliyor olmanız size isabetli bir seçim yaptıracaktır.

Doğru kurumsal hediye seçmenin önemli gerekliliklerinden biri de bütçeyi belirlemek. Kurumsal hediye tıpkı diğer hediyeler gibi uçsuz bucaksız bir aralıkta olabilir.

Şu örnekteki gibi çok yüksek bütçelerle de kurumsal hediye alternatifi yaratmanız mümkün. Bu nedenle kurumsal hediye vereceğiniz kitleyi toplam sayıyı ve toplam bütçenizi belirlemeniz size hız kazandıracaktır.

Kurumsal hediye için ihtiyacınız olan zamanı iyi belirlemeniz de doğru hediye seçiminde önemli bir detay olarak sıralanıyor. Söz konusu hediyeler en geç ne zaman elinizde olmalı? Üretimde çıkabilecek hatalara veya aksaklıklara karşı ek süreniz var mı? Sürecin başında ufak bir checklist yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

Kurumsal hediye alternatifleri neler olabilir?

Bir çoğumuz keşke bana bu hediye olarak alınsa diye defalarca aklımızdan geçiririz ama birine hediye almak gerektiğinde o şeyler aklımıza hiç gelmez. Hediyede esas amaç hediye alınan kişide ilgi ve saygınlık uyandırmaktır. Dolayısıyla içerdiği mesajı doğru vermek kaydıyla satın alınabilen her şey hediye olarak sunulabilir. Örneğin tüm çalışanlarınıza üzerinde başarının ritmini yakalamaya var mısın? yazılı bir notla ucuz bir çalgı aleti de dağıtabilirsiniz. Kurumsal hediyede esas olan anlatmak istediğinizi doğru belirlemenizdir.

Siz yorulmayın diye biz kurumsal hediye fikirlerini sizin için araştırdık. İşte klasikten moderne, hızlıdan detaya her bütçeye uygun olabilecek kurumsal hediye önerileri;

– Alışveriş çeki

Marketten mobilyaya, giyimden beyaz eşyaya kadar farklı markalar için hazır hediye çekleri hazırlatabilirsiniz.

– Check Up

Çalışanların önemsedikleri bir diğer konu da şirketin kendilerine değer verdiklerini hissettirmesi. Her şeyin başı sağlık olduğuna göre Check Up hizmeti gayet mantıklı bir kurumsal hediye alternatifi olabilir.

– Hobi ürünü

Hepimizin sevdiği ama canım şimdi ne gerek var boşa masraf diyerek geçiştirdiği ufak zevkleri yok mudur? Böyle bir şey size hediye gelse siz de sevinmez miydiniz? Uzaktan kumandalı araba, model uçak gibi hobilerin dışında ufak bütçeli teknolojik zevklere de yoğunlaşabilirsiniz.

– Hatıra tablosu

Eğer vereceğiniz kurumsal hediye çalışanların yada paydaşların masasında bir truva atı gibi konuşlansın istiyorsanız farklı ebatlarda kurum kültürünü yada hedef konunuzu anlatan bir tablo yaptırabilirsiniz. Yada bunu bir yarışma haline getirip çalışanların çizdiği figürleri bir araya getirip bir promosyon malzemesi formuna sokabilirsiniz.

– Seyahat çeki

Seyahat etmeyi kim sevmez ki? Bütçenize ve verilecek kişi sayısına göre değişse de seyahat çeki her zaman ilgi çekecek bir hediye olabilir. Bunu bir iç iletişim kampanyası ile birleştirip verilen seyahat çekleri ile gidilen tatiller için çalışanlara bir albüm ödevi verebilirsiniz. Seyahat hediyesi ile beraber bir masa üstü resimlik hediye edilebilir. Tebrikler! En sevdiklerinizle bir tatili hak ettiniz! Bize kart atın!

– İmzalı forma

Kurumun üst düzey yöneticilerinin imzaladığı isme özel forma. Bunu bir plaket haline de getirebilirsiniz.

– Çalışanlara Özel İş Dünyası Hediyeleri

Çalışanlarınıza iş hayatının gerçeklerinin yazılı olduğu kurumsal hediyeler vermek, onlara özel yeni hediyeler tasarlamak isterseniz İK Magazin kurumsal hediye mağazasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı