Markaların Onur Haftasına Özel Renkli Paylaşımları

Markaların Onur Haftasına özel olarak hazırladıkları ve LGBT bireylerine destek verdiği reklam kampanyalarını sizin için derledik.

Onur Haftası, Dünya’nın dört bir tarafından destekçilerin katılımıyla Haziran ayının son haftası gerçekleştiren ve Onur yürüyüşleriyle birlikte renkli manzaralar eşliğinde kutlanan bir hafta. Bu sene tüm dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisi sebebiyle yürüyüşler gerçekleştirilemeyecek olması sosyal medya paylaşımlarına ve reklamlara daha fazla yansıdı. LGBT bireylerine destek amacıyla hazırlanan reklam ve kampanyaların en öne çıkanlarını sizin için listeledik.

Durex

Durex, Gmag ile iş birliğine giderek; #LGBTHaklarıİnsanHaklarıdır etiketiyle, “Onur Haftası” filmini yayınladı.

P&G

P&G Onur haftası için yayınladığı reklam filmi, LGBTQ topluluğu üyelerinin yeni biriyle tanışırken hissettiği yargılanma, reddedilme korkusuna dikkat çekiyor.

Decathlon

Decathlon Türkiye, “Onur Ayı” nedeniyle Instagram ve Linkedin hesaplarında “Decathlon’da her renge yer var! Cinsel kimlik ve yönelimden bağımsız olarak, herkes için eşit bir çalışma ortamında, çeşitlilik ve kapsayıcılığı destekliyoruz.” mesajını yayınlamıştı.

Şirket bu açıklama sonrası çok tepki aldı ve yeni bir açıklama daha yaparak paylaşımlarına gelen tepki ve yorumlara çok şaşırdıklarını ve üzüldüklerini dile getirdi. Açıklamanın ardından ise tepkilere karşı “Ayrımcılığın her çeşidine karşıyız” sözleriyle çizgisini belirten bir paylaşım yaptı.

View this post on Instagram

Onur Ayı kapsamında, Decathlon Türkiye Linkedin ve Instagram Kariyer hesaplarımızdan, çalışma ortamımızın çeşitliliği ve kapsayıcılığı ile ilgili yapmış olduğumuz paylaşıma gelen tepki ve yorumlar bizi çok şaşırttı ve üzdü. Ayrımcılığın her çeşidine karşıyız. Decathlon Türkiye olarak; din, dil, ırk, cinsiyet, cinsel kimlik ve yönelim fark etmeksizin, herkesin kendini ifade edebileceği ve kendi olabileceği bir ortama sahibiz ve bununla gurur duyuyoruz. Başka türlüsünü de zaten düşünemiyoruz. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nde de yer aldığı üzere, “Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar’’. Hiçbir şirket, birey, hatta hiçbir kuvvet, bu hakkı kişilerin elinden alamaz. Ayrımcılığın farklı şekillerde dünyayı nasıl bir kaosa sürüklediğini gördüğümüz bu günlerde, herkesi daha duyarlı ve kapsayıcı olmaya davet ediyoruz. Biz tüm renkleri içerisinde barındıran ve çeşitliliğe kucak açmış, insana insan olduğu için değer veren duruşumuzun her zaman gururla arkasındayız. Sporun birleştirici gücüne inanıyoruz!

A post shared by Decathlon Kariyer (@decathlonkariyer) on

Linkedin

Birçok iş profesyonelinin sık sık kullandığı sosyal medya platformu Linkedin’de ayrımcılık ve istismara yönelik politikalara karşı farkındalığı arttırmak adına logosunu gökkuşağına boyadı.

Nivea

Nivea  “Oldukça cesur ve aşık insanların cildine bakmaktan gurur duyuyoruz.” sözleriyle sosyal medyada dikkat çekici bir paylaşımda bulundu.

 

TikTok

Tiktok, LGBTQ+ Onur Ayı için yeni özellikler hazırladığını duyurdu. #MyPride adı altında Onur Polaroidi, Gökkuşağı Farı, Gökkuşağı Pırıltıları, Onur Bayrağı Pelerini ve Gökkuşağı Kurdelesi gibi birçok yeni efekt ekleyen uygulamada ayrıca Onur Ayı için yeni stickerlar tasarlandı.

SteelSeries

SteelSeries, global çapta tüm sitelerinden “Klavyenizi Onur Haftası’na Özel Nasıl Optimize Edebilirsiniz?” başlığı ile bir yazı yayınlayarak kullanıcıları RGB aydınlatma teknolojisi ile yaratıcı olmaya davet etti. Marka, LGBTİ+ Onur Haftası’nı ürünlerine özel RGB renk kodları verdi.

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu