İK Blog

Ücretsiz Eğitimlerle Özgeçmişinizi Güçlendirin

Google Dijital Atölye sunduğu ücretsiz eğitim hizmetiyle pek çok alanda kendinizi geliştirmenize imkan sağlıyor.

Günümüzde üniversite diploması dışında çeşitli eğitimlerle kendinizi geliştirmek gittikçe önem kazanıyor. Artan imkanlar sayesinde ücretli ve ücretsiz pek çok eğitime ulaşma fırsatı doğuyor. Google Dijital Atölye ise bu noktada kendinizi geliştirebileceğiniz pek çok eğitimi ücretsiz biçimde sunuyor.

Özgeçmişinize ekleyebileceğiniz ve işletmeler için katkı sağlayacak bazı eğitimleri sizler için derledik.

Dijital Pazarlamanın Temelleri

Sertifikasyon imkanı da sağlayan bu eğitim başlangıç düzeyi için harika bir içerik sunuyor. Eğitim 26 modülden oluşuyor ve  40 saat sürüyor. İnteraktif Reklamcılık Bürosu (Interactive Advertising Bureau) onaylı ücretsiz eğitimle dijital reklamcılıkla ilgili temel bilgileri edinebilirsiniz. Uygulamalı alıştırmalar ve gerçek hayattan örneklerle dolu eğitim bilginizi eyleme dönüştürmenize katkı sağlayacak.

Bir İşletmeyi Online Reklamla Tanıtın

Pazarlama stratejinizi oluşturmak ve doğru müşterilerin ilgisini çekmek için kullanabileceğiniz çevrimiçi araçları keşfedeceğiniz bu eğitim 5 modülden oluşuyor. 3 saat süren eğitim başarılı reklamcılık ve pazarlama stratejisi oluşturmayı anlatıyor ve e-posta pazarlamacılığının yanı sıra video ve görüntülü reklamların daha çok doğru müşteriye ulaşıp ilgilerini çekmenize nasıl yardımcı oluyor.

Müşterilerinizin İhtiyaçlarını Ve Online Davranışlarını Anlayın

Web analizinin dijital pazarlamacılığınızın başarısını ölçmenize ve daha iyi sonuçlar elde etmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenme imkanı sağlayan bu eğitim 3 modülden oluşuyor ve 1 saat sürüyor. İşletmelerin, web analizi becerileriyle dijital pazarlama performanslarını kolaylıkla ölçüp daha da iyi sonuçlar elde edilebilmesi için temel düzeyde içerik sunuluyor.

Kodlamanın Temellerini Anlayın

Bu eğitim, kodlamaya giriş yaparak işleyişini, neler yapılabileceğini ve size nasıl fayda sağlayabileceğini öğrenme imkanı sağlıyor. 1 saat süren ve tek modülden oluşan bu eğitim kodun tanımını, programlama dillerindeki çeşitliliğin nedenini ve hangi dilin ne amaçla kullanıldığını öğrenmenize yardımcı oluyor. Aynı zamanda temel kodlama bilgisinin size sağlayabileceği avantajları da öğrenmenize katkı sağlıyor.

Google Ads Arama Ağı

Google Ads Arama Ağı ile ilgili temel bilgileri edinmenizi sağlayan bu eğitim, 9 modülden oluşuyor ve 3 saat sürüyor. Bu eğitim sayesinde kendi Google Ads Arama Ağı kampanyalarınızı oluşturup özelleştirerek işletmenizi doğru müşterilerin karşısına çıkarmayı öğrenebilirsiniz. Anahtar kelimeler, teklif stratejileri ve daha fazlasıyla ilgili en iyi uygulamaların yanı sıra performansı artırıp pazarlama hedeflerinize ulaşmanın yeni yollarını keşfedebilirsiniz.

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı

6 modülden oluşan ve 2 saat süren bu eğitimle Google Ads Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarını oluşturmayı, yönetmeyi ve optimize etmeyi öğrenebilirsiniz. Bu eğitim sayesinde, kitlelerinizin ilgisini çekecek görsel reklam kampanyaları oluşturup bunları yönetmenin ve optimize etmenin markanızla ilgili bilinirliği artırarak kullanıcıları harekete geçirmenize nasıl yardımcı olacağını öğreneceksiniz. Ayrıca, kampanyanızın daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamak ve performansı izlemek için Google Görüntülü Reklam Ağı Kitleleri ile Performans Planlayıcı’yı kullanma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Alışveriş Reklamları

Alışveriş kampanyalarıyla ilgili temel bilgileri edineceğiniz bu eğitim 7 modülden oluşuyor ve 3 saat sürüyor. Bu eğitimde, alışveriş yolculuğunun tüm aşamalarında ürünlerinizin doğru kullanıcılara gösterilmesini sağlayarak işletmenizi büyütmenin yeni yollarını keşfedebilirsiniz. Ayrıca, online ve yerel envanterinizi tanıtıp web sitenize ya da fiziksel mağazanıza daha fazla müşteri çekmenin en iyi yollarını öğrenebilir ve dönüşüm sayısını artırarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak için Akıllı Alışveriş kampanyalarından nasıl yararlanacağınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Google Ads Performans Ölçme

Temel düzeyde Google Ads kampanyanızın performansını ölçmenize imkan sağlayan bu eğitim 3 saat sürüyor ve 8 modülden oluşuyor. Bu eğitimle Google Ads kampanyanızın mümkün olan en iyi performansı göstermesini sağlayabilirsiniz. Eğitim sayesinde, gerçekten önemli olan metriklere odaklanıp bunları toplamak ve yeni analizleri etkili işlemlere dönüştürmek için Google Analytics’ten nasıl destek alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu