İK Blog

Yurt Dışı Çalışma Planınız Varsa Öğrenmeniz Gereken 5 Dil

Yurt dışı çalışma planlarınız varsa öğrenmenizde fayda olacak 5 dil hangileridir?

Günümüzde özellikle kur farkının da etkileriyle Türkiye’de yaşayan birçok kişi yurt dışı çalışma planlarına başladı. Yurt dışı çalışma düşünceleriniz varsa gitmeden önce öğrenmenizde fayda olacak 5 dili sizler için araştırdık.

Yurt dışı çalışma planlarınıza dahil etmeniz gereken 5 dil şu şekilde…

1. İngilizce

yurt dışı

Söylemeye gerek bile yok aslında. Fakat yine de yazalım n’olur n’olmaz dedik. İngilizce günümüzde Dünya’nın dört bir yanında ortak olarak konuşulabilen bir dil. Konuşulmasa bile mutlaka anlaşılabilen bir dil olarak yer alıyor. Dünya nüfusunun yaklaşık dörtte biri İngilizce konuşabiliyor veya anlayabiliyor. Yurt dışı çalışma planı olan herkes mutlaka İngilizce konuşmalı desek kesinlikle abartı olmaz.

2. Almanca

yurt dışı

Almanca, yurt dışı çalışanların büyük bir kısmının bildiği veya öğrenmekte olduğu diller arasında bulunuyor. Özellikle teknoloji şirketlerinin büyük bir kısmı Almanya’daki şirketler ile iş yaptığı için yurt dışında çalışma planları olan herkes Almanca’ya dair birkaç şey bilse fena olmaz.

3. Çince

yurt dışı

Son on yılda Dünya’nın teknolojik gelişiminde büyük katkısı olan ülkelerden bir tanesi de Çin. Eskiden “Çin malı” olduğu için tercih edilmeyen birçok ürün şu an “Çin malı” olduğu için daha çok tercih edilir durumda. Ayrıca Dünya’da 1 milyardan fazla insanın ana dili olan Çince, yurt dışında çalışma hayalleri olan insanlar için düşünülmesi gereken dillerden bir tanesi.

4. Fransızca

yurt dışı

Fransızca, Fransa dışında daha birçok ülkenin de anadili durumunda. özellikle Kuzey ve orta Afrika ülkelerinde birçok kişinin ortak konuşma dili de Fransızcadır. Afrika’da pazar yeri olan yurt dışında menşeili şirketlerden birinde çalışacaksanız Fransızca bilmeniz size ayrıcalık sağlayabilir.

5. Arapça

yurt dışı

Arapça denildiğinde hemen hemen herkesin aklına ilk önce Suudi Arabistan gelir. Bunun ardından ise gelen ikince şey “petrol ve doğal rezervler” olur. Pas geçilen şeylerden bir tanesi de şudur ki, Arapça yalnızca Orta Doğu’da konuşulan bir dil değildir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin de resmi dili Arapçadır. Ayrıca Arap coğrafyaları ekonomik olarak en zengin bölgelerden bir tanesidir. Özellikle bankacılık sektöründe çalışan biriyseniz yurt dışında çalışma planlarınızın içine Arapça öğrenimini de dahil etmek isteyebilirsiniz.

 

 

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu