İK Magazin Kullanıcı Sözleşmesi

Lütfen sitemizi kullanmadan önce kullanım koşullarını okuyunuz.

ikmagazin.com sitesine ve sosyal ağlarına (kayıtlı üye olarak veya olmayarak) erişim sağlayan, sitedeki hizmetlerden yararlanan her gerçek ve tüzel kişi aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılır.

İK Magazin sitesi ve sosyal ağ sayfaları içerisinde sunulan hizmetleri kullanan, sayfaları ziyaret eden kullanıcılar bağlı olduğu yasalara göre sözleşme imzalama hakkına yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip, 18 yaşından büyük olduğunu, bu sözleşmeyi okuduğunu anladığını ve sözleşmede yazan şartlara bağlı olduğunu kabul eder.

İK Magazin İnsan Kaynakları sektörüne yönelik, insan kaynakları sektörel gelişmelerini, insan kaynakları ve işveren markası konularıyla ilgili haberleri, faydalı içerikleri bir araya toplayan, içerik geliştiren sektörel haber içerik sitesidir. İK Magazin sitesindeki web sayfaları ve ona bağlı sayfalar İK Magazin’in malıdır. İK Magazin gerek gördüğü takdirde site içeriklerini dilediği gibi değiştirme veya tamamen silme hakkını saklı tutar.

İK Magazin içerisinde kaynak gösterilmeyen içerikler İK magazin editörlerince oluşturulmuş benzersiz içeriklerdir. İK Magazin içerisinde kaynak gösterilerek oluşturulan içeriklerin paylaşılmak istenmesi durumunda kaynak adresinin İK Magazin olarak gösterilmesi gerekmektedir.

İK Magazin sitesi içerisinde yer alan içerikler kısmen veya tamamen kopyalanamaz; kaynak gösterilmeden kullanılamaz. İK Magazin sitesi içerisinde yer alan fotoğraf, yazı, makale, müzik, yayın, yorum, ses kaydı, yazılım, grafikler içerik olarak adlandırılır. Söz konusu içerikler İK Magazin editörlerinin yanı sıra üyeler tarafından da oluşturulabilir.

İK Magazin sitedeki bilgi ve yorumların güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, uygulanabilirliği bunlarla bağlantılı bağlantısız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir şekilde, açık ya da zımni olarak garanti vermemekte ve taahhütte bulunmamaktadır.

Kullanıcı üyelik hesabı oluştururken vermiş olduğu bilgilerden kendisi sorumludur. Başkası gibi davranarak, izin almadan herhangi bir bireye ait bir ismi veya bilgiyi kullanarak üyelik oluşturamaz. Kullanıcı doğru eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermekle yükümlüdür. İK Magazin kullanıcı hesaplarını haber vermeksizin kapatma, girilen içerikleri silme veya değiştirme hakkını saklı tutar. Kullanıcılar site ve 3. taraf sitelerdeki şifre hesap ve içerik güvenliğinden kendileri sorumludur. Herhangi bir sebeple oluşacak veri kayıplarından güvenlik ihlallerinden donanım veya cihazların zarar görmesinden İK Magazin sorumlu tutulamaz.

Kullanıcılar oluşturdukları içeriklerin tüm kullanım haklarını, içeriğe ilişkin işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakları dahil olmak üzere tüm telif haklarını içerecek biçimde süre ve mecra sınırı olmaksızın geri dönülmez bir biçimde İK Magazin’e devrettiğini ve tam lisans hakkı verdiğini kabul beyan ve taahhüt eder

İK Magazin zaman zaman bilgilendirme tanıtım vb. amaçlarla 3. kişilere ait sitelerin linklerini paylaşabilir. Uzantıları paylaşılan bu sitelere tıklanarak girilmesi halinde bu sitelerdeki içerik İK Magazin tarafından oluşturulmadığı gibi söz konusu sitedeki içeriklerin doğruluğu, kullanım içerik ve gizlilik koşulları da dahil olmak üzere İK Magazin’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

İK Magazin yazar ve üyeleri oluşturdukları içeriklerden kendileri sorumludur. Yazarların fikirleri subjektif yorumları, yazılarında bahsettiği/bahsedeceği kişi veya kurumlara yönelik eleştirileri İK Magazin sitesini bağlamaz, İK Magazin’in söz konusu yazıdaki görüşe katıldığını göstermez. Yazar ve kullanıcılar site içi faaliyetlerde ve/veya sitenin herhangi bir bölümünde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, müstehcen, saldırgan, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı yasa dışı faaliyetleri teşvik eden yorum ve içerik üretmeyeceğini ve paylaşmayacağını aksi halde doğacak tüm zararlardan kendisinin sorumlu olacağını kabul ve taahhüt eder.

Kullanıcı, sitenin kullanımında sitenin kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını, aksi halde ve 3. kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında cezai ve hukuki işlem yapılacağını peşinen kabul eder.

Siteyi ziyaret eden kullanıcılar üyelik yada başka bir biçimde İK Magazin ile paylaştıkları bilgilerini sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, site’nin sahibi olan firmanın kendisine ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler firma bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

Site içerisindeki herhangi bir içeriğe ilişkin birinci derece özel veya tüzel kişiler, muhataplar veya yasal temsilciler içerik içerisinde yer alan kurum isim veya görsel kullanımlarına yönelik itiraz ve/veya değişiklik taleplerini ilk olarak İK Magazin’e bildireceklerini kabul beyan ve taahhüt eder. Bunun için belirlenmiş iletişim yöntemi e-postadır. İK Magazin; sitede beyan edilen iletişim adreslerine yazılı olarak yapılmayan itirazlardan sorumlu değildir.

İş bu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder. Tarafların sözleşmeden kaynaklanan haklarını kısmen veya tamamen kullanmamaları veya buna aykırı hareket etmeleri hiçbir koşulda haklarından feragat ettikleri anlamını taşımaz.

İK Magazin sitesini ziyaret eden kullanıcılar her türlü kullanım koşullarına ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılır. Aksi halde tüm hukuki ve cezai sorumluluk kullanıcıya aittir.

Bu sözleşmenin uygulamasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Türk hukuku uygulanacak olup T.C. İstanbul Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

Kullanıcılar siteye giriş yaparak iş bu Kullanıcı Sözleşmesi’nin tamamını okuduğunu, içeriğini bütünüyle anladığını, tüm hükümlerini onayladığını beyan kabul ve taahhüt eder.

İK Magazin kullanıcı sözleşmesi, içerik yönetimi ve diğer tüm sorularınız için info@ikmagazin.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm
Başa dön tuşu