İK Televizyonu

Şirketlerin İK Yaklaşımlarını Eleştirdiği Videosu Viral Oldu

Komedyen Shraddha Jain'in teknoloji şirketlerindeki yaygın işten çıkarmaları ve İK yaklaşımlarını eleştirdiği videosu tüm Dünyada viral oldu.

Sosyal medyada daha çok “Aiyyo Shraddha” olarak bilinen Shraddha, internette viral olan en son Instagram Reel’inde işinden atılan bir teknisyen rolünü oynadı. Shraddha özellikle şirketlerin “biz bir aileyiz” yaklaşımını eleştirdi.

Videoda, işten atılmış bir teknisyen rolündeki Shraddha, İnsan kaynakları departmanlarının “çeşitlilik ve dahil etme“den “sıkıntı ve sınır dışı edilmeye” moduna geçtiğini dile getirdi.

Şirketlerin çalışan etkileşimini yüksek tutacak aktiviteler yapmak  ve çalışanları elde tutmaya çabalamaları gerektiğini söyleyen Shraddha biz bir aileyiz diyen şirket çalışanının işine son vermez. Hiç bir aile, aile bireyini evin dışına atmaz dedi.

Şirketlerin kar etmelerine karşın zarar ettikleri gerekçesiyle çalışanlarını şten çıkarmalarını eleştiren Shraddha şirketin karını 3 e katlamasını kutladık 1 ay sonra çok fazla zarar ettiğimiz söylendi. Peki 1 ay içerisinde bizi kim soydu diye sordu.

Shraddha’nın videosu 1 gün içerisinde twitter üzerinden 7 milyon kez izlendi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu