İnsan Kaynakları

Aksigorta, BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri Sözleşmesini İmzaladı

Aksigorta, cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Birleşmiş Milletler Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles-WEPs) sözleşmesini imzaladı.

Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden olan Aksigorta, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Kurumu ve Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi tarafından hazırlanan Kadının Güçlenmesi Prensipleri Sözleşmesi’ni (Women’s Empowerment Principles-WEPs) imzaladı. Sabancı Holding iştiraki olan Aksigorta’dan yapılan açıklamaya göre, kadınların, tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla kadınların güçlenmesini hedefleyen özel sektörün küresel en önemli girişimlerinden biri olan sözleşme ile Aksigorta, toplumsal cinsiyet eşitliği adına hali hazırda yürüttüğü pek çok çalışmayı da WEPs’in 7 temel prensibi doğrultusunda güçlendirmiş olacak.

Çalışanlarının Yüzde 50,3’ü Kadın

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aksigorta İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, Kadının Güçlenmesi Prensipleri Sözleşmesi’ni imzalamış olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Gürkale, Aksigorta’nın tüm çalışanlarına eşit fırsat tanıyan bir kurum olduğunu belirtti. Aksigorta, cinsiyet eşitliği bilinci konusunda kurumda farkındalık yaratmak amacıyla 2013 yılında İş’te Eşitlik Bildirgesi’ni imzalamış ve bu bildirge ile kurum içerisinde cinsiyet dengesini korumuştu

Deneyimli ve yetkin kadın çalışanların daha üst pozisyonlara doğru ilerleyerek Aksigorta’da ve iş hayatında yükselmelerine de destek olduklarını belirten Gürkale, kurum çalışanlarının yüzde 50,3’ü kadınlardan oluştuğunun altını çizdi. Aynı zamanda yönetici kadrosunda yüzde 32’si kadın olan Aksigorta yüzde 73 kadın çalışan bağlılığına sahip.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu