Çok İyi İK’cı Olabilecek Dizi Karakterleri

Onlar, şirketlerde çalışanları en iyi tanıyan, şirketin mevcut ve gelecek stratejilerinin oluşturulup devam ettirilmesinde en önemli katkıyı sağlayanlar. Evet insan kaynakları çalışanlarından bahsediyoruz!  

Peki şirketlerde insan kaynakları uzmanları hangi dizi karakteri olabilir?

İK Magazin ekibi olarak sosyal medya yorumlarından gerçek hayatta İK’cı olabilecek dizi karakterlerini araştırdık,

Sizce İK’cı olmaya en yakın dizi karakteri hangisi..?

 

RIZA BABA

Arka Sokaklar dizisinin ana karakterlerinden Rıza Baba, ekibin başında yer alan kişi. Rıza Baba farklı karakterlerdeki ekip üyelerinin yeteneklerine göre en doğru görevlendirmeleri yapan bir karakter. Rıza Baba ayrıca ekip üyelerinin iş dışında özel hayatları ile ilgili problemlerde de onların en büyük yardımcısı.

 

 

HAYRİYE HANIM

Aile içerisinde dönen tüm entrikaları bilmesine rağmen daima aile üyelerinden yana olan, kayırıp kollamaya çalışan, skandallar patladığında ailenin CEO’su Ali Rıza Bey’e “Aman tadımız kaçmasın” diyerek ortamı yumuşatmasıyla bilinen Hayriye Hanım, aile sakinlerinin en az disiplin cezasıyla yırtmasını sağlayan yufka yürekli karakter. 

 

MELTEM

Çocuklar Duymasın dizisinde Pınar Altuğ’un canlandırdığı Meltem, Haluk’un evdeki kuralcı uygulamalarına karşı çıkarak iletişime yönelik aksiyonları destekliyor. Meltem karakterinin dizideki mesleği de aynı zamanda İnsan Kaynakları Yöneticisi.  

 

MERVE

Ufak Tefek Cinayetler dizisinin Merve karakteri Sarmaşık’ta kural ve kaideleri belirlemesiyle meşhur. Sevmediklerinin ise yoluna taş koymakta üstüne yok..

 

GUSTAVO FRING

Breking Bad dizinin önemli karakterlerinden Gustavo sahibi olduğu tavuk restoran zinciriyle aslında arka planda dönen karanlık işlere lojistik destek sağlıyor. Baronların en büyük yardımcısı Gustavo aynı zamanda kartele yeni üyelerin katılmasını da sağlayan kişi.

 

BERLİN

La Casa de Papel dizinin sevilen karakteri Berlin dizide soygun operasyonunu yöneten kişi. Berlin farklı yönetim tarzıyla ve operasyona zarar verebilecek davranışlarda bulunan ekip üyelerine ceza kesmesi ile sivriliyor.

 

 

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı