Doğuş Grubu Çalışanları Spor Etkinlikleriyle Bir Araya Geliyor

Doğuş Grubu, 2005 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği 'Doğuş Şampiyonlar Ligi' ile hem grup şirketleri arasındaki sinerjiyi hem de çalışan motivasyonunu artırıyor.

Faaliyetlerini kurucusu olan Ayhan Şahenk’in “Toplumdan kazanılanı, topluma geri verme” ilkesiyle sürdüren Doğuş Grubu, “Doğuştan İyi Bir Gelecek” vizyonuyla sadece ekonomiye değil, çevre, eğitim, sağlık ve kültür-sanatın yanı sıra spora ve sporcuya verdiği desteklerle de güçlü ve sağlıklı bir toplumun kurulmasında öncü rolünü sürdürüyor.

Kurum kültüründe sporun önemli bir yere sahip olduğu Doğuş Grubu’nda, grup şirketlerinin çalışanlarıyla kurgulanan çapraz projelerle unvan ve departmandan bağımsız, her seviyeden çalışanın kendini geliştirebileceği ve takım çalışmasıyla birbirini tanıyabileceği fırsatlar yaratılıyor.

Çalışanlara yönelik sportif projelerle grup içi sinerji ve motivasyonun artırılarak, grubun, sağlıklı, dinamik, birbiriyle iletişimi ve verimliliği yüksek kadrolarla geleceğe olan yolculuğu devam ediyor. 2005 yılından bu yana aralıksız gerçekleşen, yoğun iş hayatı içerisinde çalışanların ufak molalarla soluklanmasını sağlayan, grup olarak bir araya gelmenin anlam bulduğu ve sportmence mücadelelerin yaşandığı ‘Doğuş Şampiyonlar Ligi’ ise kurum kültüründe sporun öneminin en somut kanıtını oluşturuyor.

Geçtiğimiz yıllarda atletizm, bowling, futbol, voleybol, karting, bilardo, tenis, yüzme, atletizm, basketbol, dart, satranç, masa tenisi- ve bisiklet olmak üzere 14 farklı branşta gerçekleştirilen ‘Doğuş Şampiyonlar Ligi’ne bugüne kadar 26 farklı Doğuş Grubu şirketinden toplam 5.533 çalışan katıldı. Mevcut branş sayısı, süresi ve grup içerisindeki geniş katılım yelpazesiyle diğer turnuva ve liglerden çok daha farklı bir yerde konumlanan Doğuş Şampiyonlar Ligi’nde her branş için ilgili federasyonun lisanslı hakemleri gözetmen olarak maçlarda görev alıyor. Bu yıl tüm dünyayı derinden etkileyen pandemi nedeniyle organizasyon tek branş olarak e-spor kurgusuyla gerçekleştirildi. Turnuva süresince maçlara, 10 grup şirketinden 56 sporcu evlerinden katıldı. Etkinlik kapsamında oynanan FIFA 2020 oyununda mücadele dolu anlar yaşandı. Turnuvanın final ve yarı final maçları ise Doğuş Yayın Grubu stüdyolarında canlı katılımla gerçekleşti. Sunuculuğunu NTV Spor sunucusu Yusuf Kenan Çalık’ın yaptığı ve çekişmeli anlara sahne olan N11’in sponsorluğundaki Doğuş Şampiyonlar Ligi’nde son 4’e kalan tüm sporculara hediye çekleri takdim edildi.

Turnuvaya sporcuları desteklemek üzere Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk ve şirket yöneticileri de canlı bağlantılarla katıldı. Doğuş Grubu Youtube ve iç iletişim kanalı olan Do’lu Hayat’ın instagram sayfasından canlı olarak yayınlandı.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı