İnsan Kaynakları

Domino’s’tan 1000 Kişilik İstihdam

Önümüzdeki dönemde lezzet elçisinden, mutfak personeline, restoran müdüründen dağıtım ekibine birçok farklı pozisyonda dev bir istihdam atılımı yapacak olan Dominos 1000 kişilik işe alım gerçekleştirecek.

Önümüzdeki dönemde açılacak yeni şubelerle birlikte yeni büyüme hedefleyen Dominos 1.000 kişilik yeni bir işe alım programı oluşturdu.

Pandemi döneminde franchise’ları tüm hızıyla çalışmaya devam eden Domino’s, herkesin evde kaldığı bu süreçte eve servis tarafında yüzde 15 ila 20 arasındaki satış artışı yakaladı. Türkiye dışında Azerbaycan, Gürcistan ve Rusya’nın da içinde bulunduğu DP Eurasia’da 10 aylık dönemde Türkiye yüzde 23,3 oranında büyüme yakalarken toplam satışlar 853,1 milyon liraya yükseldi.

Doğu Anadolu’da yeni şubeler

Satış ve büyümede önemli başarılar yakalayan Domino’s, sağlayacağı yeni istihdamla da gücüne güç katmayı hedefliyor. Türkiye genelinde 545 restoranı ve 7.500’den fazla çalışanı bulunan Domino’s, lezzet elçisinden, mutfak personeline, restoran müdüründen dağıtım ekibine kadar birçok farklı pozisyonda eleman alacak. Büyüme planlarında 2021 yılı için önceliği Doğu Anadolu Bölgesi’ne veren Domino’s, Bitlis, Bingöl, Tunceli, Ardahan ve Muş’ta şube açmayı hedefliyor. Marka, içinde bulunulan pandemi döneminde açılacak yeni şubeleriyle pek çok kişiye iş imkanı sunacak.

Domino’s’ta kariyer yolu açık

Yaptığı yatırımlarla aynı zamanda bir teknoloji firması olduklarını belirten DP Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga, teknoloji satan pizza firması olarak böyle bir dönemde 1000 kişilik bir istihdam imkanı sunabilmenin önemli olduğunu vurgulayan Aslan Saranga, şöyle konuştu; “İşimizde ürünlerin kalitesi kadar hizmet de öne çıkıyor. Müşterilerimizle en önemli bağımızı çalışanlarımız kuruyor. Bir Domino’s restoranına girdiğinizde veya eve sipariş ettiğiniz pizzanız geldiğinde sizi güleryüzle karşılayan, sıcak ilişkiler kuran insanlarla çalışmak çok değerli. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde hızımıza ara vermeden çalışmamızın en önemli nedenlerinden biri de işinin başında olan ekip arkadaşlarımız. Şu an gülümsemelerimiz her ne kadar maskelerimizin altında kalsa da aynı sıcaklığı hissettirebilmek için çabalıyoruz.”

Domino’s’ta kariyer yolunun da açık olduğunu vurgulayan Saranga, öğrenci iken çalışmayla başlayıp, şirkette yükseldikten sonra kendi Domino’s şubesini açarak franchise olma imkanının bulunduğunu da söyledi. Açılan her restoranın 15-20 kişilik istihdam yarattığını belirten Saranga, artan iş hacmine paralel eleman ihtiyacının da arttığını ve büyük ve güçlü global bir markanın parçası olacak yeni takım arkadaşlarını heyecanla beklediklerini söyledi.

Dominos iş başvurusu nasıl yapılıyor?

Dominos’a iş başvurularını birkaç farklı kanaldan kabul ediyor. Şirketin kurumsal web sitesi üzerinden cv ve özgeçmiş gönderilebilirken kariyer.net ve eleman.net sayfalarından açık olan mevcut pozisyonlara başvuru yapılabiliyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu