İnsan Kaynakları

İlaç Sektörü’nü Sarsan Yasak Aşk Skandalı

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık’ın geçtiğimiz gün köşesinde “İlaç sektörü bu skandalı konuşuyor” başlığıyla kaleme aldığı yazıya göre Türkiye’de faaliyet gösteren çok uluslu bir ilaç firmasında yaşanan aşk skandalı pembe dizileri aratmayacak türden.

İlaç firmasında yönetim kurulu üyesi olan kocasıyla ilgili aldatıldığını iddia eden ve televizyonda konuşma yapan kadını o sırada televizyondan izleyen söz konusu şirketin eski yazılım çalışanı şirketin yönetim kurulu üyelerinin telefonlarına sızıyor. İşi gücü bırakıp “bulut” üzerinden bütün yönetim kurulunun cep telefonlarına giren eski çalışan yönetim kurulunun neredeyse tamamı evli üyelerinin çoğunun birbirleriyle yasak aşk ilişkileri olduğunu ortaya çıkarıyor. 

İddiaya göre insan kaynakları tarafından haksız bir biçimde şirketten uzaklaştırılan eski IT çalışanı, yöneticilerin telefonundaki fotoğrafları ve yazışmaları kaydederek şirketin tüm çalışanlarına her sabah ayrı ayrı mail göndermeye başlıyor. İlaç şirketinin Global merkezinin kulağına giden skandal neticesinde skandala konu olan ve ismi geçen tüm yöneticilerin iş akitleri fesh ediliyor.

Candaş Tolga Işık’ın Posta Gazetesi’ndeki köşesine taşıdığı bu iddialarla ilgili yazısı ise şu şekilde bitiyor;

“Yanlış anlamayın; bahsettiğim yönetim kurulunda en az tahsilli olanın 2 yüksek lisansı var. En düşük maaş alan ayda 50 bin lira kazanıyor. Hepsi sektörün bilenen, tanınmış insanları… Anlayacağınız, Türkiye’de ilaç sektörü şu sıralar bu skandalı konuşuyor!”

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu