İnsan Kaynakları

İngiliz Ceo: Milyarlık Şirketimin İK Departmanı Yok

İngiliz CEO: "İK ve BT departmanlarının sorumluluklarını her çalışan kendisi üstleniyor" dedi.

İngiltere’de yeşil enerji satan ve değeri 1.4 milyar £ ‘dan (2 milyar $) fazla olan bir İngiliz start-up olan Octopus Energy’nin kurucusu ve CEO’su Greg Jackson, şirketin şu anda 1.200’den fazla çalışanı olmasına rağmen, insan kaynakları (İK) ve bilgi teknolojisi (BT) departmanları gibi geleneksel şeylere ilgisi olmadığını söyledi.

Ülkenin tanınan girişimcilerinden biri olan Jackson BBC’ye verdiği röportajda, büyük şirketlerin çalışanlarını “çocuklaştırmaya” ve “yaratıcı insanları süreç ve bürokraside boğmaya” yönelik bir eğilim içerisinde olduğunu söyledi.

Jackson şöyle devam etti” İK ve BT departmanları, çalışanları deneyimleriyle daha mutlu veya daha üretken kılmıyor. Şirkette yöneticilerden, tıpkı ekiplerini yönetirken yaptıkları gibi, “sorumluluğu üçüncü bir tarafa yüklemek yerine bu şeyler için kişisel sorumluluk almalarını (uygun eğitimlerin verilmesi koşuluyla) bekliyorum. Bu yaklaşım şirketlerin daha hızlı ölçeklenmesini sağlamasının yanı sıra çalışanları daha özgüvenli hale getiriyor” dedi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu