İnsan Kaynakları

Kiğılı’nın Çalışanlarına Attığı “Mavi Yaka” Mesajı Tartışma Konusu Oldu

Kiğılı'nın çalışanlarına attığı kıyafet yönetmeliği mailingi tartışma konusu oldu.

Kiğılı Giyim’de çalışanlara insan kaynakları imzalı gönderilen mailde, yazın gelmesiyle birlikte özellikle kadın çalışanların giyim tarzlarına dikkat etmeleri gerektiği hatırlatıldı.

İç iletişim mailinden gelen Kıyafet Yönetmeliği hk. başlıklı mailingte çalışanlara Kıyafet Yönetmeliği hatırlatılırken “Mavi yaka arkadaşlarımız ile birlikte çalıştığımız için özellikle dekolte etek boyları konusunda aşırıya kaçılmaması ve basen dikkat çekmeyecek şekilde giyinilmesi gerektiğini bilgilerinize sunarız” ifadelerine yer verildi.

Mailingin sosyal medyada yayılmasıyla özellikle “mavi yaka” ifadesi tartışma konusu oldu.

kigili mesaj

Sosyal medyada konunun tartışılmasının ardından firmadan resmi bir açıklama geldi. Firmadan yapılan resmi açıklama şu şekilde;

Kıyafet Yönetmeliği Hakkında” başlıklı bilgilendirme içeriğimizin çeşitli sosyal medya platformlarındaki paylaşımına ilişkin bir açıklama yapma gereği duyuyoruz.

Türkiye’nin en köklü erkek giyim markası Kiğılı olarak, kurulduğumuz ilk günden bugüne tüm çalışanlarımız ile el ele işimizi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Eşitlik, adalet, hakkaniyet ve aile olma üzerine kurulu kurum kültürümüzün bizi her zaman geleceğe taşıyacağına olan inancımız ile iş süreçlerimizi yönetiyoruz.

Bununla birlikte, her şirkette olduğu gibi şirketimizde de uygulanan kılık kıyafet prosedürünün mevsim değişikliği ile birlikte tekrar hatırlatıldığı iç iletişim duyurumuzun, maalesef kurum kültürümüzle bağdaşmayan ifadeler içerdiğini gördük. Olaydan haberdar olur olmaz haddini aşan bu ifadelerden ötürü, öncelikle tüm çalışanlarımızdan özür diledik. Bu vesile ile bir kez daha Kiğılı ailesinin tüm çalışanlarından, müşterilerimizden ve iş ortaklarımızdan özür dileriz. Bu metnin kesinlikle Kiğılı ve üzerine kurulu değerleri yansıtmadığının bir kere daha altını çizmek isteriz.

Çıktığımız yolda yaptığımız sayısız proje ve uğraşlarımızın bir hata ile geri plana düşmesini asla istemeyiz. Hem kendi içimizde hem etki ettiğimiz her noktada bunun için çalışmaya devam edeceğimizi, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için her türlü önlemi ivedilikle aldığımızı bilmenizi isteriz.

Kiğılı Ailesi olarak böyle bir konu ile gündemde olmaktan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir, tüm kamuoyundan tekrar özür dileriz.”

 

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu