İnsan Kaynakları

Meta Çalışanları Mark Zuckerberg’e Hiç Güvenmiyor

Meta'daki devasa işten çıkarmaların ardından çalışanların Mark Zuckerberg'e ve liderliğine olan inançları derinden sarsıldı. 

Meta’da yapılan şirket içi bir araştırmaya göre, her dört çalışandan üçü Mark Zuckerberg’e ve liderlik kabiliyetlerine güvenmiyor. Teknoloji dünyasını etkileyen ekonomik kriz, Meta çalışanlarının aidiyet ve motivasyonunu kötü yönde etkilediği belirtiliyor. Meta’nın kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in MetaVerse’ü hayata geçiren şirket olma takıntısı yüzünden şirketi milyarlarca dolarlık ağır bir yükün altına soktu. Zuckerberg son dönemde MetaVerse konusunda frene başmış ve şirketi yapay zeka programları gibi yakın gelecekte getirisi daha yüksek olacak alanlara yöneltmiş durumda. Ancak şirket içinde liderlik karizması yerle bir olmuş durumda.

The Washington Post’un haberine göre, geçtiğimiz ay Meta içinde yapılan bir araştırma, şirket çalışanlarının yalnızca yüzde 26’sının Mark Zuckerberg’e ve liderlik kabiliyetlerine güvendiğini ortaya çıkardı. Bu da şirketteki her dört kişiden üçünün Zuckerberg’e güvenmediği anlamına geliyor. Mark Zuckerberg’e güvenin bu kadar düşmüş olmasında toplu işten çıkarmaların önemli bir rol oynadığı düşünülüyor.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu