Tesla İnsan Kaynakları Müdürü Görevinden Ayrıldı

İnternette canlı yayınlanan bir radyo programına katılarak canlı yayında esrar içen Elon Musk‘ın bu davranışına yönelik tepkiler şirkete etkilerini göstermeyi sürdürüyor . Bu yıla büyük bir düşüşle başlayan ve her geçen gün hisse değeri düşen Tesla, bu olayın ardından biraz daha sarsıldı. Yıl başından bu yana yönetici ayrılıkları hızla süren Tesla’da iki yönetici daha istifasını verdi. Tesla hisseleri son 5 ayın en düşük seviyelerine geriledi. 

Elon Musk, 7 Ağustos tarihinde Tesla’nın tüm hisselerini satarak şirketi özel bir şirket yapısına dönüştürme kararı almıştı. O zamandan bu yana Tesla hisselerinin 3’te 1’ini kaybetti. Elon Musk bu kararından 17 gün sonra vazgeçse de SEC tarafından açılan davalardan kurtulamadı. 

 

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın muhasebeden sorumlu başkanı Dave Morton da istifasını verdi ve istifa ederek şirketten 10 milyon dolar hisse kazanma şansını elinin tersiyle itti. Elon Musk konuyla ilgili çalışanlarına bilgi verdi fakat bu şirketin hisselerinin düşmesine engel olmadı. Çünkü giderek artan üst düzey yönetici ayrılıkları yatırımcıları fazlasıyla tedirgin etmeye devam ediyor. 

Kesinleşen bir diğer ayrılık ise insan kaynakları departmanından geldi. İnsan Kaynakları Müdürü Gabrielle Toledano da şirketten ayrıldığını duyurdu. Bu durum üzerine Elon Musk çalışanlarını yine bir e-mail yoluyla bilgilendirdi ve Toledano’nun ailesine ve kendisine daha fazla vakit geçirmek istediği için işten ayrıldığını söyledi. 

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu canlı yayında esrar ve viski içiyor olmasının ardından SpaceX CEO’sunun Amerika Birleşik Devletleri’nin gizli bilgilerine erişiminin kısıtlanıp kısıtlanmayacağı ise şu sıralar gündemde olan başka bir konu. 

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı