Türk Hava Yolları’ndan Yüreklere Dokunan Projeler

Türk Hava Yolları İştiraklerinden THY OPET genel Müdür yardımcısı Dr. M. Zahid Uzunlar’ın başlattığı ve THY OPET Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir ÇAY’ın destekleriyle hayata geçen kalpleri ısındıran projelere bir yenisi daha eklendi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramında hayata geçirilen ‘Geleceğin Pilotları’ projesinin ikinci ayağı ‘Dışavurumcu Sanat Terapileri’ atölyeleriyle devam ediyor.

Çocuklar heyecanla katıldıkları atölyelerde sanat, yaratıcı drama, oyun terapisi etkinlikleriyle olumsuz duygularından uzaklaşma şansı bulmuş, psikolojik dayanıklılıkları güçlü bireyler olma yolunda önemli kazanımlar elde ettiler. ‘THY OPET olarak ekonomik çıkarları düşünmek kadar toplumsal sorumluluk anlayışına da sahip olmanın öneminin farkında olduklarını ve huzurlu bir gelecek için bu projelere devem edeceklerini’ belirten Dr. M. Zahid Uzunlar, ‘dezavantajlı çocukların yüzlerinde oluşan gülümsemeler için emek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Prof. Dr. Fuat Sezgin İl Halk Kütüphanesi ve Prof. Dr. Aziz Sancar Çocuk ve Bebek Kütüphanesinde gerçekleştirilen atölyelerde bir araya gelen çocukların üretmiş olduğu resim ve sanatsal objeler  daha sonra İçkale Müzesi Saint George Kilisesinde Diyarbakır halkı ile buluşturuldu.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu