İnsan Kaynakları

Universum En Çekici İşverenler Araştırması Sonuçlandı

Her yıl düzenlenen Universum En Çekici İşverenler Araştırması’nın 8.si tamamlandı.

Universum tarafından 40 ülkede, 3.351 üniversiteden 1.179.904 katılımcı ile gerçekleştirilen En Çekici İşveren araştırmalarının Türkiye sonuçları açıklandı.

Önde gelen 55 üniversitesinin İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik, Bilişim Teknolojileri, Fen Bilimleri, Sağlık, Tıp, Edebiyat, Hukuk, Eğitim ve Sosyal Bilimler öğrencilerinden oluşan toplam 54.597 öğrenci ve ortalama 4,3 yıl iş deneyimi olan 17.025 genç profesyonelin katıldığı araştırmada bu yıl en dikkat çekici sonuçlardan biri genç yeteneklerin uluslararası çalışma fırsatlarını değerlendirme istekleri oldu. Araştırma sonuçlarına göre öğrencilerin %78’i, genç profesyonellerin ise %76’sı Türkiye dışında kariyer yapmak istiyor.

Araştırmada yer alan sonuçlardan bazıları şu şekilde;

– Araştırmaya katılan 17.025 genç çalışanın yarısı Pazartesileri işe enerjik gittiğini söyledi.

– Araştırmanın 8. yılında, gençlerin işveren olarak seçecekleri şirketlerden en önemli beklentileri eğitim ve gelişime yatırım olarak yer aldı.

– Araştırmaya katılan öğrencilere, en çok geliştirmek istedikleri yetkinlikleri sorulduğunda zaman yönetimi, esneklik, iletişim ve takım çalışması yanıtları verildi.

Araştırma sonuçları hakkında konuşan Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı & Universum Orta Doğu Direktörü Evrim Kuran, bu yılki araştırma çıktılarının, diğerlerinden farklı şekilde eski normal ve yeni normal arasında bir ayraç görevi gördüğünü belirterek 2021 yılının işveren markalarına, liderlere, kurumlara daha önce duymaya alışkın olmadıkları mesajlarla geleceğini söyledi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu