İş Dünyası

“1 TL Zam” Haberine İlişkin Açıklama Geldi

HepsiJet’in çalışanlarına “1 TL zam” yaptığına yönelik iddialarla ilgili Hepsiburada’dan açıklama geldi.

Trendyol çalışanlarının verilen zammı yetersiz bulması nedeniyle başlattığı eylemler epeyce konuşulmuştu. Bu krizin yankıları sürerken bu defa HepsiJet çalışanlarının da “1 TL’lik zam” nedeniyle çalışmayı durdurduğu iddiaları gündeme geldi. Paylaşımlarda, 3,75 TL olan paket başı ücretin 1 TL artırılarak 4,75 TL’ye çıkarıldığı dile getirildi.

Hepsiburada’dan bugün konuyla ilgili ilk resmi açıklama geldi. İşte markanın sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı o açıklama:

Zaman Oranı Yüzde 46

“HepsiJet çatısı altında, kendi şirketleri aracılığıyla sipariş teslimatı yapan iş ortaklarımız ile 2022 yılına ait fiyat güncellemeleri Ocak ayı içerisinde yapılmıştır. 24 Ocak tarihinde açıkladığımız yıllık artış oranları sonrasında HepsiJet çatısı altında kendi şirketleriyle sipariş teslimatı yapan 2095 iş ortağımızın 2022 yılı için ortalama gelirleri yıllık olarak yüzde 46 oranında artmıştır. Sektör ortalamasının oldukça üzerinde olan bu artış oranı dışında taşımacı iş ortaklarımıza destek amacıyla Aralık ve Ocak aylarında ek yakıt katkısı yapılmıştır.

Çeşitli mecralarda ‘1 TL Zam’ olarak yansıtılan birim teslimat fiyat artışı yanlış bir algı oluşturmak üzere kasıtlı olarak kullanılmaktadır. Bu zam, yapılan yüzde 46’lık yıllık toplam artışın sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. HepsiJet, tüm imkanlarını seferber ederek ve yapabileceğinin en iyisini yaparak, şirketleri aracılığıyla teslimat yapan iş ortaklarının her zaman yanlarında olmaya devam edecektir.

Sektörünün yerli sermayeli en büyük şirketi olarak çalışmalarımızı, ülkemize içinde bulunduğu sosyo-ekonomik koşulları ve tüm paydaşlarımızın hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak yürütüyoruz. Türkiye’nin HepsiBurada’sı olarak sürdürülebilir paydaşlık hukukundan taviz vermeden, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla birlikte kazanma ve büyüme prensibiyle çalışmaya devam edeceğiz.”

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu