İş Dünyası

Arçelik Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirketi Arasında

Arçelik, Corporate Knights'ın "Global 100 Most Sustainable Corporations in the World" listesinde 34'üncü sırasında yer aldı.

Arçelik, Corporate Knights’ın 2005’ten beri yayınladığı “Global 100 Most Sustainable Corporations in the World” listesinde en sürdürülebilir şirketler arasında 34’üncü oldu.

Sürdürülebilir üretim ve iş modellerini odağına alan, Corporate Knights’ın 2021 listesi hazırlanırken değerlendirilen her şirket, çevresel, sosyal ve yönetişime ilişkin (Enviromental, Social, Governance-ESG) kapsamda 25 farklı performans kriteri göz önünde bulunduruluyor.

Sürdürülebilirlik kapsamında önemli çalışmalar yürüten Arçelik, kendi karbon kredisi ile 2019 ve 2020 yıllarında küresel üretimde karbon nötr olma hedefini gerçekleştirdi. Bu sayede Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde ikinci kez “Dayanıklı Ev Ürünleri” kategorisinde “Sektör Lideri” seçilen Arçelik’in 2030 sera gazı emisyon azaltım hedefleri, Paris Anlaşması’nın “2°C’nin çok altında” hedefi doğrultusunda Science Based Targets Initiative (SBTi) tarafından tastik edildi.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu