İş Dünyası

Bak Postacı Scooterla Geliyor

Elektrikli scooterlar şimdi de postacıların gözdesi oldu. PTT dağıtım görevlileri pilot bölge olarak Kadıköy ve Üsküdar'da elektrikli scooterlarla görev yapmaya başladılar.

PTT Genel Müdürlüğü’nün geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiği proje ile artık posta dağıtıcıları, postalarını yürüyerek değil elektrikli scooterlar ile teslim ediyor.

Postacılar, bazen yürüyerek bazen bisikletle bazen de toplu taşıma araçlarıyla postaları götürüyordu. Teknolojinin gelişmesiyle postacıların kullandığı ulaşım araçları da yenileniyor. Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) dağıtım görevlileri, teslimatlarını bundan sonra elektrikli scooter ile yapacak. Projenin ilk aşamasında pilot bölge olarak Kadıköy ve Üsküdar ilçeleri seçildi. Elektrikli scooterların tercih edilmesinde en büyük neden ise çevreci olması.

Milliyet gazetesindeki habere göre posta dağıtım görevlileri, uygulamadan çok memnunlar. PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, şu an 100 elektrikli scooterlı postacının dağıtım yaptığını söyledi. Gülten, “Bu, müşterimize aynı zamanda hız olarak yansıyacak. Tüm yaya dağıtıcılarımızın, daha hızlı dağıtım yapabilmesi için hem çevreci yaklaşımı olan, hem de teknolojiyi takip ettiğimiz, elektrikli scooterlarla dağıtıma başlıyoruz. Bu bölgede, Üsküdar ve Kadıköy bölgesinde başlattığımız uygulamayı tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Cihazlarımız saatte 25 kilometre hıza çıkabiliyor, 60 kilometre menzilleri var. Bu da bizim yaya dağıtıcılarımızın, dağıtım bölgelerinin tamamını kapsayabiliyor. Bu anlamda yaygınlaştırılabilecek bir cihaz” şeklinde konuştu.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu