İş Dünyası

Elon Musk İşe Alacağı Adaya Ne Soruyor?

Dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk'un iş görüşmesinde adaylara hangi soruyu sorduğu ortaya çıktı.

İş görüşmelerindeki sorular zaman zaman adaylara zor anlar yaşatıyor. Dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk, işe alacağı adaya ne sorar? Merak edilen bu soru ortaya çıktı.

Elon Musk’ın iş dünyasındaki başarısının sırları merak ediliyor. Bu başarısında şüphesiz ki titizlikle seçtiği çalışanlarının katkısı bulunuyor. Her şirket işe alım sırasında çalışanlarına farklı sorular yönelterek değerlendirmelerde bulunuyor.

Dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk, iş görüşmesi sırasında adaylara ne soruyor? İşte bu merak edilen konu artık açıklığa kavuştu. İş görüşmelerine hayli önem veren Elon Musk, adaylarla yaptığı görüşmelerde klasik bir soruyu yöneltiyor.

Elon Musk iş görüşmesinde ne soruyor?

50 yaşındaki Elon Musk’ın şirketlerine alacağı adayların hangi okuldan mezun olduklarıyla ilgilenmediği belirtiliyor. Diplomaya önem vermeyen Elon Musk, iş görüşmesindeki adaylara şu soruyu soruyor: “Üzerinde çalıştığın en büyük sorun neydi ve onu nasıl çözdün?”

İşte bu soruya adayların verdiği cevaplar Elon Musk için değerli. Aldığı cevaba göre bir değerlendirme yapan Elon Musk, adaylara olumlu ya da olumsuz geri dönüşte bulunuyor.

Bu soru aracılığıyla adayların yalan söyleyip söylemediğini anlayan Musk’ın üniversite diplomasına değer vermediği ve sorunlarla başa çıkma kapasitesine göre kişileri şirketlerine alarak başarıya ulaştığı belirtiliyor.

Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, 2014 yılında Auto Bild dergisine verdiği röportajda üniversite eğitimine değer vermediğini belirtmiş, “Herhangi bir üniversite, hatta lise diplomasına bile ihtiyaç yok” diye konuşmuştu.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu