İş Dünyası

Esnafa Hibe Desteği Başvuru Tarihi Uzatıldı

Pandemi nedeniyle işlerinde sıkıntıya düşen esnafa verilecek olan hibe desteği ile ilgili başvuru tarihinin uzatıldığı açıklandı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnafa hibe desteği başvuru tarihinin uzatıldığını açıkladı. Hibe desteğinden faydalanmak isteyen esnaf 1 Temmuz 2021 Perşembe saat 23:59’a kadar başvuru yapabilecek.

Twitter hesabından açıklama yapan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Bakanlığımızca esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize verilen 3 bin ve 5 bin TL’lik hibe desteğinin son başvuru tarihini gelen talepler üzerine 1 Temmuz 2021 Perşembe saat 23:59’a kadar uzattık.” ifadelerini kullandı.

hibe destegi

Ticaret Bakanlığı’ndan daha önce yapılan açıklamada başvuru sıralaması dikkate alınarak 188 bin 194 kişiye 5 bin TL, 843 bin 683 kişiye de 3 bin TL hibe ödeneceği belirtilmişti. Toplamda 1 milyon 31 bin 877 kişiye 3.5 milyar liralık hibe desteği ödemesi yapılacak.

Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer alırken bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak.

İkinci grupta bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer almakta.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu