İş Dünyası

Evden Çalışma Giyim Alışkanlıklarını Değiştirdi

Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz pandemi döneminde giyim alışkanlıklarının değiştiğini söyledi. 

Evden çalışma sistemi çalışanların baştan sona tüm alışkanlıklarını değiştirdi. Aslında moda uzun zamandan beri gittikçe daha rahat bir giyim tarzına doğru yöneliyordu. Özellikle milenyum kuşağının çalıştığı teknoloji şirketlerinde casual giyim trendi öne çıkmıştı. Ancak uzaktan çalışma ve sokağa çıkma yasakları ile bambaşka bir hal aldı.

Capital dergisinin sorularını cevaplayan Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz değişen giyim alışkanlıklarına dair gözlemlerini paylaştı.

Pandemi döneminde insanların daha doğal, daha rahat ve sağlıklı olana yöneldiğini belirten Yılmaz, yönetim kurullarına bile ‘eşofman’ ile girildiğini söyleyerek şöyle devam etti; “Evden çalışmaya geçişle rahat giyime talep arttı. Kumaşları ve tasarımları değişti. Rahat ve şık home office koleksiyonumuzu hazırlanmaya başladı. Ev giyimi ve iç giyim kategorilerinde satışlar yükseldi. Yoga, meditasyon konuları öne çıktı, yoga koleksiyonu satışları arttı. Spor giyim kategorisi hızlandı. Eşofman, eşofman altı, tişört, sweatshirt ve rahat giyimin sembolü jean de büyüyen segmentlerden oldu.”

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu