İş Dünyası

Fatih Terim’in Maaşına Büyük Zam!

Galatasaray'da yeni başkan Burak Elmas, teknik direktör Fatih Terim'in maaşına büyük bir zam yaptı.

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in maaşına büyük bir zam yapıldı. Sarı-Kırmızılar’da Burak Elmas’ın başkan seçilmesinin ardından yeniden göreve başlayan Fatih Terim’in sözleşmesi yenilendi. Yeni sözleşmeye göre geçen sezon 15 milyon TL kazanan Fatih Terim’e güncel kurdan 3 milyon euro ödenmesine karar verildi. Böylece Fatih Terim’in maaşı 30 milyon TL’ye, yani bir anda iki katına çıkmış oldu.

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesinin uzatıldığı henüz açıklanmazken, tecrübeli teknik adamın boş mukaveleye imza atarak kulübe gönderdiği ortaya çıktı. Ancak Terim’in bu jesti yönetim tarafından karşılıksız bırakılmadı, ücreti adeta ikiye katlandı.

31 Mayıs’ta Galatasaray ile olan 4. dönemi sona eren ve Burak Elmas’ın seçilmesiyle beraber tekrar mesaisine başlayan tecrübeli hoca, para konusunda sıkıntı yaşatmayacağını göstermek için, üzerinde rakam yazmayan mukaveleyi kulübe yolladı.

3 Milyon TL indirime gitmişti

Başkan Burak Elmas ve ekibi, başarılı teknik adamın bu jestine jestle yanıt verme kararı aldı. Geçen dönem 3 milyon euroya anlaşan ancak kurun 6 liraya sabitlenmesiyle 18 milyon lirayı bulan bir kazancı bulunan Fatih Terim, pandemi nedeniyle yüzde 15 indirime gitmiş, yaklaşık 15 milyon lira verilmesini kabul etmişti.

Başkan Elmas’ın Terim’e yine 3 milyon euro takdir edeceği fakat bu kez güncel kurdan hesaplama yapacağı öğrenildi. Böylece Terim’in yıllık kazancı bir anda 30 milyon lirayı bulacak. Sarı-kırmızılı yönetimin aldığı yeni kararın önümüzdeki günlerde KAP’a bildirilecek ancak detaylı bildirim yapılmayacak.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu