İş Dünyası

H&M Mağazalarını Kapatıyor

H&M, koronavirüsün ardından değişen tüketici trendlerine uyum sağlamak için online alışverişe odaklanarak 2020’de mağaza kapanış hızını arttıracağını açıkladı.

Koronavirüs pandemisinin ekonomiye olan olumsuz etkileri hız kesmeden devam ediyor. Geçen hafta Zara ve Massimo Dutti’nin sahibi olan Inditex de 2022 yılına kadar çevrimiçi satışların, işin dörtte birini oluşturmasını beklediği için önümüzdeki iki yıl içinde 1.000 ila 1.200 mağazasını kapatacağı haberini paylaşmıştık. Şimdi ise mağazalarını kapatmayı hedefleyen bir marka daha açıklama yaptı.

H&M, koronavirüsün ardından değişen tüketici trendlerine uyum sağlamak için online alışverişe odaklanarak 2020’de mağaza kapanış hızını arttıracağını açıkladı. İsveç merkezli moda devi cuma günü, yılın ilk yarısındaki satış sonuçlarını bildirdi. Net satışlar, 1 Aralık ile 31 Mayıs tarihleri ​​arasında, mağazaların çoğunun kapalı olması nedeniyle %50 düşerken, online satışlar % 32 arttı.

Şirket açıklamasında, 2020’de 40 civarında mağazanın kapanacağını belirtti. Çünkü pandeminin alışveriş trendleri üzerinde uzun süreli bir etkiye sahip olması ve nihayetinde satışların çoğunun online’a evrilmesi bekleniyor.

H&M Group CEO’su Helena Helmersson: “Pandemiden kaynaklanan müşteri davranışındaki hızlı değişimin, moda perakendeciliğinin dijitalleşmesini daha da hızlandıracağı açık. Bunu karşılamak için, organizasyonumuzu bu duruma adapte etmeye ve bizi daha esnek, hızlı ve verimli hale getirecek çalışma şeklini geliştirmeye devam ediyoruz. Dijital gelişimimizi hızlandırıyoruz, mağaza portföyünü optimize ediyoruz ve dijital kanalları daha da entegre ediyoruz” dedi.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu