İş Dünyası

Kibar Holding İştiraki Assan Foods Satılıyor

Assan Foods’u 100 milyon dolar değerleme ile Kraft Heinz satın alıyor. Satışın 2021’in ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

Kraft Heinz, Kibar Holding iştiraki Assan Foods’u 100 milyon dolar değerleme ile satın alıyor. Şirketten yapılan açıklamada satışla ilgili hisse satış sözleşmesi imzalandığı ve anlaşmanın 2021’in ikinci yarısında tamamlanması beklendiği ifade edildi. Kingtom, Colorado, Oba gibi markaların sahibi olan İstanbul merkezli Assan Foods’un yaklaşık 400 çalışanı bulunuyor.

Assan Foods Kibar Holding tarafından 1998 yılında, salça üretiminde kullanılan sanayi domatesinin en yoğun yetiştirildiği bölge olan Karacabey Ovası’nın yanında, Susurluk’ta kuruldu. Sektöre ilk olarak domates işleme ve domates salçası üretimi ile adım atan şirket 2000 yılında ketçap, 2002 yılında mayonez ve sos çeşitleri üretimine başladı.

Şirketin portföyünde domates ve biber salçası, ketçap, mayonez ve çeşitli soslar olmak üzere 300’ün üzerinde ürün bulunuyor. Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere göre şirkete yapılan endüstriyel yatırım tutarı 57 milyon doların üzerinde.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu