Kripto Para Dünyası İş İlanlarında Artış

Dijital para dünyası her geçen gün gelişirken, konusunda uzman çalışan arayışında artış yaşanıyor.

Kripto paraya kurumsal yatırımcıların da büyük ilgi göstermesiyle birlikte bu alanda yatırımlar hız kazandı. Kripto para dünyasında ihtiyaç duyulan çalışanlar için iş ilanları da artış gösterdi. Büyük finans şirketleri kripto ekipleri kurmak için uzman arayışlarını arttırdı.

Profesyonel ağ oluşturma platformunun verilerine göre, 2020 ve 2021 arasında kriptoyla ilgili iş ilanları % 400 artış gösterdi. Kripto alanındaki bu büyüme, daha geniş teknoloji pazarındaki büyümeyi geride bıraktı.

Bu ilanların çoğu, blockchain teknolojisine dahil olmak isteyen yazılım ve finans şirketlerinden geldi. Bu alanda muhasebe, danışmanlık, içerik hazırlamak ve blok zinciri geliştiricileri ve mühendisleri en çok aranan rollerden bazıları.

Dijital para dünyası eleman arıyor

Mayıs 2021’de Apple , kripto para birimi ve alternatif ödeme çözümleri konusunda deneyime sahip bir İş Geliştirme Yöneticisi için bir ilan yayınladı . Bununla birlikte, şirketin CEO’su Tim Cook, şirketin yalnızca gelişmekte olan pazara “baktığını” itiraf etti, ancak kripto ile ilgili ürünleri piyasaya sürmek için acil bir planları olmadığını açıkladı.

Ödeme çözümleri devi Visa, Catherine Carle, Chike Ukeagbu, Anuj Bathal, Daniel Mottice ve Alex Chiang eleman arayan şiretler arasında yer alıyor. Büyük yatırım bankaları da müşterilerine bu alanda hizmet verebilmek için özel birimler kuruyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu