NASA Çalışanları Tuvalet Temizleyecek

ABD’de yaşanan kriz ortamı pek çok kurumu derinden etkiledi. Parasını alamadığı için çalışmaya ara veren binlerce işçi, kurum ve kuruluşlarda işlerin aksamasına neden oldu.

The Hill gazetesinin yaptığı habere göre NASA’nın Teksas Houstan eyaletinde bulunan Uzay Merkezi çalışanları tuvalete gitmek isteyince büyük şok yaşadılar. Tuvaletlerin kapısına yetkililer tarafından asılan ilan önce pek çok kişiyi şaşırttı. Cuma gününden bu yana NASA’da temizlik personellerine ödeme yapılmayacağı, çalışanlar arasından gönüllü tuvalet temizleyecek kişilerin belirlenmesi gerektiği dile getirdi. Tuvalet temizliği, çöplerin toplanması, musluk ve lavaboların temizliği, klozet ve kapak hijyen çalışmaları bahsi geçen işlerden sadece birkaçı.

Yoğun olarak bilimsel çalışmaların devam ettiği sırada NASA’da temizlik koşullarının oluşturulması, daha düzenli ve hijyenik koşullarda çalışmak adına ortam yaratılması istendi. Bunun üzerine NASA yetkilileri çalışanlara bazı formüller sundu. Çalışanların sırayla gönüllü olmaları ve özellikle tuvalet temizliğini gerçekleştirmeleri istendi. Temizlik görevlilerinin paralarını alamadıkları için işi bırakmaları NASA görevlileri arasında da çeşitli tartışmalara neden oldu. Bu olay kısa sürede tüm dünyada basınının diline düştü.

Paylaşımın sosyal medyada yayılmasıyla çalışanların ifadelerine göre bir gerçek daha ortaya çıktı. Uzun zamandır NASA’nın faaliyetlerini sorunsuz yürütmesi için çalışanların para almadıkları ve maaşlarını almadan gönüllü olarak çalıştıkları öğrenildi. Bunun üzerine tuvalet temizleyeceklerini öğrenen çalışanlar arasında huzursuzluk çıkmaya başladı. NASA tuvaletine asılan ilan, Elizabeth Blome adındaki çalışanın sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmasıyla bir anda ilgi çekti. Paylaşım sadece ülkenin değil kısa sürede tüm dünyanın ilgi odağı oldu. Çalışanların bu duruma son derece kızgın oldukları öğrenildi. 

İşte yapılan o paylaşım;

ABD’de bir ayı aşkın süredir yaşanan hükümet krizi pek çok iş yerini ve çalışanları etkiledi. Pek çok çalışan sorunların bir anda sonlandırılmasını, kriz ortamının bitmesini ve işe geri dönmeyi bekliyor. Çalışmaların aksamaması için ise çeşitli önlemler alınıyor. Bu önlemler arasında ABD Havacılık ve Uzay Dairesi çalışanlarının yaptığı en ilginç olanı olarak değerlendirildi. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı