İş Dünyası

Nestlé Şirket İçi Yazışmaları Basına Sızınca Ortalık Karıştı

Dünyaca ünlü gıda üreticisi Nestlé'nin iç iletişim yazışmaları basına sızınca ortalık karıştı.

Nestlé’nin şirket içi yazışmaları basına sızınca ortalık karıştı. Yazışmalardaki ifadeler ve tespitler Nestlé’nin itibarını sarsacak türden.

Dünyaca ünlü gıda üreticilerinden Nestle’nin şirket içi yazışmaları basına sızdırıldı. Financial Times tarafından paylaşılan yazışmalarda “Piyasadaki içecek ve gıda ürünlerinin yüzde 60’tan fazlası sağlıklı tanımına dahil olmadığı konuşulan kayıtlarda “Bu ürünleri ne kadar yenilersek yenileyelim, bu tanıma hiçbir zaman uyamayacaklar” ifadesinin yer aldığı ortaya çıktı.

​Şirket içi yazışmalarda Nestlé’nin evcil hayvan ürünleri ve özel sağlık ürünleri dışındaki ürünlerinin sadece yüzde 37’sinin Avustralya sağlık sisteminde 3.5 yıldızın üzerini gördüğü bilgisi paylaşıldı.

Financial Times’ın haberinde, “Bu gıda denetleme sistemi Access to Nutrition Foundation gibi uluslararası kurumlar tarafından kullanılmakta. Uygulamaya göre yalnızca 3.5 yıldızı ürünler ‘sağlıklı’ kabul ediliyor” ifadeleri kullanıldı.

Haberde ayrıca, Nestlé’nin gıda ürünlerinin yaklaşık yüzde 70’inin bu eşiği karşılayamadığı belirtilirken, saf kahve hariç içeceklerin yüzde 96’sının, şekerleme ve dondurma portföyünün de yüzde 99’unun bu eşiği karşılamada başarısız olduğu kaydedilirken, yazışmalarda, “Ürünlerimizde önemli iyileştirmeler yaptık ancak portföyümüz, tüketici taleplerinin hızla arttığı bir ortamda, çevresel sağlık tanımlarına karşı hala düşük performans gösteriyor” denildiği bildirildi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu