İş Dünyası

Nike Çalışanlarına Bir Hafta ‘Kafa İzni’

Ofise dönüş öncesi Nike çalışanlarına bir hafta ücretli 'kafa izni' verildi.

Global markalar ofise dönüş hazırlıklarını sürdürürken, çalışanları için yeni uygulamaları da açıklamaya başladılar. Nike, eylül ayında ofise dönecek olan çalışanları için bir haftalık ücretli ‘kafa izni’ uygulamasını açıkladı.

Merkez ofisi ABD’nin Oregon eyaletinde bulunan Nike, çalışanlarına Eylül ayında işe başlamadan önce bir haftalık ücretli ‘kafa izni’ vereceğini duyurdu. Uygulamanın gerekçesi ise ‘çalışanların ofise dönmeden önce zihinsel sağlıklarını desteklemek’ olarak açıklandı. Firma tarafından yapılan açıklamada, “Dinlenmek ve iyileşmek için bu ek iznin tadını çıkarın” ifadeleri yer aldı.

Nike’ın merkez ofisinin başındaki isim olan Matt Marrazzo, çalışanlara bu zamanı rahatlamak, stres atmak ve sevdikleriyle vakit geçirmek için kullanmalarını tavsiye etti.

Marrazzo, geçen yılın pandemi nedeniyle oldukça zor geçtiğini belirterek, “Eşi benzeri görülmemiş bir (belki de iki) yılın ardından dinlenmek ve iyileşmek için zaman ayırmak iyi performans göstermek ve akıl sağlığını korumak için kilit rol oynuyor. Bu ekip için sadece bir hafta izin anlamına gelmiyor. Bu akıl sağlığını öncelik haline getirerek de işlerin yapılabileceğinin göstergesi.” dedi.

Bumble ve Linkedin de daha önce çalışanlarına işe dönmeden önce ‘1 haftalık kafa izni’ vereceklerini açıklamıştı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu