İş Dünyası

Office Uygulamalarına Yapay Zeka Teknolojisi

Microsoft office uygulamalarına yapay zeka teknolojisi getirecek Copilot'u tanıttı.

Microsoft iş dünyasında oldukça yaygın olarak kullanılan Office uygulamalarına yapay zeka teknolojisini getirecek Copilot’u tanıttı.

Çalışanların hayal kurmaları, angaryalardan kaçınmaları ve böylelikle yenilik yapmalarını kolaylaştırmak için uygulamayı tamamen yenilediğini söyleyen Microsoft, Copilot destekli yeni Office 365’i tanıttı.

Çalışma Şekli Değişiyor

Copilot’un Microsoft 365’e iki farklı şekilde entegre edildiği belirtildi; yardımcı pilot oluşturulurken çalışma şekliniz esas alındıktan sonra, iş hayatında kullandığınız Microsoft 365 uygulamalarının sizlere daha iyi hizmet edebilmesi için uygulamalar arası bağlantı araçları ve yapay zeka yardımcı modeli oluşturuldu.

Microsoft ürünlerinin Copilot sayesinde bağlantı içinde olması, sizlerin “Ekibime ürün stratejisini nasıl güncellediğimizi anlatın” gibi bir komutla, uygulamalar arasında bağlantı kopukluğu yaşamadan o gün hakkında e-posta ve sohbet konularına dayalı durum güncellemesi oluşturabilmeniz sağlanacak.

Yeni fikirlerinizle oluşturulacak projeler için saatler değil, dakikalar harcamanızı sağlamak amacıyla oluşturulmuş yeni Microsoft 365, iş hayatındaki uygulamalar üzerinde bizi meşgul eden ve bunaltan durumlardan kurtulmamızı sağlayacak.

Microsoft’un değindiği diğer verilere göre Copilot uygulamasını kullanan geliştiricilerin yüzde 88’inin daha üretken olduklarını, yüzde 74’ünün daha tahmin edici işlere odaklanabildikleri ve yüzde 77’sinin ise örnek aramak için daha az zaman harcadıklarını belirtti.

Hangi programda ne gibi yenilikler olacak?

Word

Yenilenen word’te yazı oluşturmak istediğinizde Copilot’a sadece belli başlı bazı bilgileri vermeniz yeterli olacak. Örneğin önemli bir toplantıda yapacağınız konuşma eldeki veriler analiz edilerek sizin için hazırlanabilecek.

PowerPoint

Profesyonel hayatın en sevilmeyen ve zaman alan işlerinden biri sunum hazırlamaktır. Copilot’a hangi verileri ve görselleri kullanarak bir sunum oluşturması gerektiğini “söylemeniz” yeterli olacak. Aynı zamanda diğer ofis uygulamalarındaki verileri de işleyebilen Copilot, bir word dosyası bir mail yada farklı bir kaynaktaki verileri sunumun içine kendisi dahil edebilecek.

Outlook

Copilot, kullanıcıya özel anlatım dilinde e-posta hazırlayabiliyor, son gelen postalarınızı inceleyerek günlük özet çıkarabiliyor ve e-postaları otomatik olarak cevaplandırabiliyor. Ayrıca Microsoft 365 uygulamaları arasında sağlanan veri akışı ile birlikte herhangi bir dosyayla ilgili bilgileri kolaylıkla e-postalarınıza aktarabiliyor.

Excel

Bilindiği gibi excel kendi içinde derya deniz. Birçok kişi excelin yapabileceklerinin çok küçük bir kısmını kullanabiliyor. Yenilenen Excel’de Copilot’tan eldeki verilerle veri koordinat sistemine sahip bir grafik oluşturmasını verinizin önemli çıkış ve inişleri hakkında ekstra bilgi sağlayarak yorum yapmasını istenebilecek.

Teams

Copilot’un en çok sevilecek özelliklerinden biri de Teams’de karşımıza çıkıyor. Yapılan toplantıların ses transkriptini otomatik olarak çıkartabilecek Copilot, toplantıda konuşulan şeyleri özetliyor, fiziki olarak girilmeyen toplantılara bile kullanıcı yerine katılıp konuşulanları not alabiliyor.

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu