İş Dünyası

PERYÖN 50. yılında “Gelecek #İnsanKonuşursa Başlar” dedi

Dört bine yakın üyesiyle milyonlarca çalışana ulaşan, Türkiye’nin kendi alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği 50. yaşını, “Gelecek #İnsanKonuşursa Başlar” yaklaşımıyla başlattığı diyalog seferberliği ve yeni kurumsal kimliğiyle kutluyor.

11 Kasım’da yönetim kurulu üyelerinin ve Genç PERYÖN’lülerin katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında derneğin yeni kimliği ve stratejisi de tanıtıldı. Toplantıda PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven, derneğin 50 yıllık bilgi ve birikiminin tarihi bir diyalog seferberliğine dönüşeceğini ve bu seferberliğin “Geçmişe Saygı, Geleceğe Kanca” mottosuyla sürdürüleceğini ifade etti.

Türkiye’de insan yönetimi ile ilgili olan tüm profesyonelleri, girişimcileri ve akademisyenleri ortak bir çatı altında toplayarak insan yönetiminin geliştirilmesi ve Türkiye’deki çalışma koşullarının iyileştirilmesi için değer üreten çalışmalar yapan PERYÖN, yeni döneminde iki dezavantajlı grup olan gençleri ve kadınları hedef alan çalışmalara ağırlık verecek.

Odağımız insan

50’inci yıl buluşmasının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven, PERYÖN’ün iş dünyasının içinde bulunduğu duruma ayna tuttuğunu ve geliştirilmesi gereken yönlerini belirleyerek aksiyon almayı sürdüreceğini belirterek, “Yepyeni bir gelecek, etkileşim etrafında şekillenen bir diyalogla başlayacak. Bu yüzden 50. Yaşımız ile birlikte diyalog seferberliği başlatıyoruz. Bu seferberlik ‘Geçmişe saygı, geleceğe kanca’ anlayışı ile gerçekleşecek ve yeni kurumsal kimliğimizle de uyumlu olacak” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Ebru Taşçı Firuzbay “Hedefimiz insan, odağımız insan” dedi. Firuzbay, “PERYÖN olarak pandeminin getirdiği dijitalleşmeye hızlıca adapte olduk ve online’a taşıdığımız kongremizi bu seneye özel ücretsiz ve herkese açık bir şekilde yapmaya karar verdik. Bugün ilk defa sizlerle paylaştığımız bu gelişme ile birlikte PERYÖN Kongre, bu sene BloombergHT ile yaptığımız işbirliği doğrultusunda 22 Aralık 2021’de canlı olarak yayınlanacak” diye belirtti.

PERYÖN Başkan Yardımcısı Hakan Onel ise, PERYÖN’ün en büyük gücünün aynı çatı altında toplanan üyeleri olduğunun altını çizdi ve PERYÖN Genç Programı’na dikkat çekti. Onel; “Bünyemizde genç kuşak organizasyonu kurduk. Amacımız onlara ilham vermek ancak onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Bir yandan onlara mentorluk yaparken bir yandan tersine mentorluk yaparak gelecekten beklentilerini öğreniyoruz.” dedi.

Tanıtım filmi 50 yılı özetledi

Yapılan buluşmada PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği 50’inci yılı anısına hazırlanan tanıtım filmi de ilk kez basın mensuplarıyla paylaşıldı. Mini bir belgesel niteliği taşıyan tanıtım filminde PERYÖN’ün geçmiş dönem başkanları, aktif yöneticileri ve üyeleri derneğin 50 yılda aldığı yolu anlattılar.

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu