İş Dünyası

Rebul’un Yeni Fabrikasında 120 Kişiye İstihdam

Türkiye'nin asırlık markaları arasında yer alan Rebul, Çerkezköy'de yeni fabrikasını açtı. Fabrikada 120 kişiye istihdam sağlandı.

Kuruluşu 1895 yılına dayanan Rebul, Çerkezköy’deki yeni fabrikasında 120 kişiye iş imkanı sağladı. Şirketin toplam çalışan sayısı ise 425 oldu.

Rebul Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Müderrisoğlu, üretim hacmini büyütmeyi hedeflediklerini belirterek, yıl sonunda yurtdışındaki mağaza sağılarını da 29’a çıkaracaklarını söyledi.

125 yıllık markanın yeni fabrikasında 9 üretim hattı bulunuyor. Ününün kaynağı olan kolonya ile birlikte parfüm, banyo ve vücut bakımı, cilt bakım ve saç bakımı ve ev kozmetiği ürünleri de üretiliyor. Şirketin Rebul dışında Atelier Rebul adında da bir markası bulunuyor.

Ar-Ge konusuna da ayrıca önem verdiklerini belirten Rebul Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Müderrisoğlu, “Araştırma geliştirme departmanımızda 18 kişi çalışıyor. Yeni fabrikamızda Ar-Ge merkezi için toplam bin metrekarelik laboratuvar ayrıldı. Şirketimizin cirosunun yüzde 1,5’ini de bu alana ayırmaktayız” dedi. Yurtdışında 8 mağaza açacak Atelier Rebul ile 2017’de Belçika’da açılan ilk yurtdışı mağazalarının ardından 7 ülkede 21 mağaza ile yer aldıklarını söyleyen Müderrisoğlu, Tanıtımlarımıza hızla devam edeceğiz. Yıl sonunda yurtdışındaki mağaza sayımız 29 olacak” diye konuştu

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu