İş Dünyası

Sağlık Personellerinin İstifa Talepleri Yeniden Durduruldu

Sağlık Bakanlığı'nın genelgesine göre sağlık personellerinin izinleri durduruldu. İstifa ve emeklilik talepleri de geçici bir süre askıya alındı.

Sağlık personellerinin istifa talepleri, emeklilik başvuruları yayınlanan genelge ile yeniden geçici bir süre kabul edilmeyeceği bununla birlikte izinlerin de durdurulduğu bildirildi. Sağlık Bakanlığı, 81 il valiliğine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla “Personel İşlemleri” hakkında genelge gönderdi. Genelgede sağlık çalışanlarının izinlerinin durdurulduğu belirtilirken istifa ve emeklilik başvurularının da kabul edilmeyeceği belirtildi.

Personel işlemleri hakkında “esnek mesai ve idari izin” genelgesine göre sağlık çalışanlarının izinler durdurulurken, istifa ve emeklilik başvuruları kabul edilmeyecek. Ayrıca, 10 yaş altında çocuğu olan kadın çalışanlar idari izinli sayılmayacak.

Genelgede yer alan bazı maddeler şöyle:

*Genelgeye göre Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan hamile personele, hamileliğinin 24’üncü haftasından 32. haftasına kadar olan süre içerisinde idari izin verilecek.

*Engelli olduğunu belgeleyen personele statülerine bakılmaksızın idari izin verilecek.

*Süt izni kullanmakta olan personel idari izinli kapsamında değerlendirilmeyecek. İlgili mevzuatta belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde süt izni hakkını kullanmaya devam edecekler.

*10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlar idari izinli kapsamda değerlendirilmeyecek.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu