Şirketler Neden Kurumsal E-mail Kullanmalı?

Şirketler için kurumsal e mail kullanımı neden önemli?

Yeni bir müşteri veya iş ortağıyla ilk kez iletişim kurduğunuzda, onların güvenini kazanmanıza yardımcı olacak son şey, müşterilerle Gmail gibi bir e-posta hesabı ile iletişime geçmektir.

Bu yüzden kurumsal iletişiminizde halihazırda “gmail.com” ile biten bir e-posta adresi kullanıyorsanız, alan adınızla biten kurumsal bir e-posta adresine geçmenin zamanı gelmiş olabilir.

Peki kurumsal e-mail tam olarak nedir?

Kurumsal e-mail, işletmenizin alan adını içeren bir mail’dir. Örneğin, isim.soyad@sirketadi.com bir kurumsal e-posta’dır.

Kurumsal Bir E-posta Adresine Sahip Olmak Neden Önemlidir?

 

Kurumsal e-mail adresi, şirketinizin algılanan itibarını artırmaya ve markanızı meşrulaştırmaya yardımcı olur. Bunun dışında kurumsal e-posta’nın işletmenize sağlayacağı birçok avantaj daha vardır:

1. İlk izlenim için önemlidir

İşletmeniz için profesyonel bir marka oluşturmaya çalışıyorsanız, ilk izlenim çok önemlidir. Kurumsal bir e-posta adresi müşterilerinizde bir güven duygusu yaratır. Ayrıca, şirketinizin yeni müşteriler çekme potansiyelini de artırır.

2. Markalaşmanızı sağlar

İsim.soyad@sirketadi.com e-posta adresi, işletmenin marka adını içerir. Böylece iletişim bilgilerinizi gören kişiler, web sitenizin URL’si hakkında bir tahminde bulunabilir.

E-posta adresi, bir şirketin web sitesini tanıtmanın dolaylı bir yoludur. İsim.soyad@gmail.com gibi bir e-posta adresi kullanmak, potansiyel müşterilere sizi çevrimiçi olarak nerede bulabileceklerine dair hiçbir ipucu vermez.

3. Daha güvenlidir

E-posta adresleri, spam göndericilerin ve kötü amaçlı yazılımların birincil hedefidir. Özellikle ücretsiz e-posta servis sağlayıcılar bu spam ve kötü amaçlı yazılımların kurbanı olur. Ücretli bir kurumsal e-mail’de gizliliği, hassas şirket bilgilerini ve diğer önemli verileri korumak daha kolaydır. Ücretli bir kurumsal e-mail, ek koruma önlemleri de dahil olmak üzere daha fazla güvenlik sağlar. Ayrıca, tüm e-posta’larınız için ekstra bir yedek sunar, böylece herhangi bir problem durumunda verilerinizi kaybetmezsiniz.

Kurumsal bir e-posta adresi ayrıca alıcının istenmeyen posta kutusuna düşme olasılığını da azaltır. Bu çok önemli bir noktadır, çünkü e-postanız spam’e düşerse, alıcılar e-posta’larınızı göremez ve e-posta açılma oranınız büyük ölçüde düşer.

4. Esneklik sağlar

Kurumsal e-posta ile işletmenizdeki çeşitli departmanlardaki kişilere yönlendirilen belirli e-posta adresleri oluşturabilirsiniz (ör. finans@ veya info@). Departmana özel isim, kolayca yeni bir kişiyle değiştirilebildiği ve müşterinin bunu bilmesi gerekmediği için, bir çalışanınız işte ayrılırsa veya tatile çıkarsa, e-posta adresinin sürekliliğini sağlamak için size esneklik sağlar.

5. İşletmenize daha çok kontrol verir

Kendi özel iş e-posta adresinize sahip olmak, sisteminizi kontrol etmenizi ve düzenlemenizi sağlar. Bu süreç sayesinde firmanıza yeni gelen çalışanlar için kolayca e-posta adresleri oluşturabilir ve aktif olmayan e-posta hesaplarını takip etme kolaylığı sağlayabilirsiniz.

6. Daha profesyonel bir görünüm verir

​​Ücretsiz e-posta adresleri kullanmak, müşterilerinize sunmak istediğiniz değeri düşürür. Örneğin, sizinle iş yapmayı düşünen bir şirket, isim.soyad@gmail.com’a mı yok satis@sirketadi.com’a mı daha çok güvenir. Tabii ki sonunda alan adınız olan bir e-posta adresi, potansiyel müşterilerin markanız hakkında daha iyi bir izlenim edinmesini sağlar.

7. Güvenilirlik sağlar

Ücretsiz hesapların sahte olması çok daha kolaydır. Şu anda yanlış bir ad ve kimliğe sahip bir e-posta oluşturmak isterseniz, bunu ücretsiz e-posta servis sağlayıcılar üzerinden hemen yapabilirsiniz. Bu nedenle ücretsiz e-posta hesapları, bir marka adına iletişim kurmak ve birisini ürün veya hizmetinizi satın almaya ikna etmek için en iyi seçenek değildir.

Kurumsal bir e-posta adresi markanızı meşrulaştırır ve insanların ona güvenebilmesi için gerçek bir işletmeniz olduğunu gösterir. Ayrıca iletilerinizin spam olarak işaretlenme olasılığını da azaltır.

8. Birden fazla platformla uyumlu hale getirilebilir

Kurumsal e-posta hesapları, Webmail gibi belirli mail arayüzlerinde ya da Gmail gibi diğer e-posta istemcilerinde kullanılabilir. Küçük bir konfigürasyon ile hesabınızı en rahat olduğunuz yerden, uyumluluk sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz.

9. Teknik destek sağlanır

Profesyonel bir e-posta adresi oluştururken, satın alma yaptığınız marka da size teknik destek de sunar. Bu şekilde, hesabınızla ilgili herhangi bir sorun olması durumunda, problemlerinizi kolayca çözebilirsiniz. Ücretsiz hizmetler söz konusu olduğunda, herhangi bir teknik destek almanız mümkün değildir.

 

Kurumsal Bir E-posta Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Web sitenizin alan adı ile özel bir e-posta hesabı oluşturmak için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem vardır. Birinci yöntem, paketinize özel bir e-posta eklenip eklenmediğini görmek için mevcut web hosting hesabınızı gözden geçirmektir. İkinci yöntem ise, kurumsal e-posta servisi sunan bir sağlayıcı ile çalışmaktır.

Bir web sitesine sahip değilseniz, bir domain kaydederek ilk adımı atabilir ve sonrasında Türkiye’nin en popüler hosting ve domain sağlayıcılarından biri olan Atak Domain’in kurumsal e-posta (https://www.atakdomain.com/kurumsal-mail)paketlerini inceleyebilirsiniz.

 

Aşağıda Atak Domain’in kurumsal e-posta servisinin benzersiz özelliklerini görebilirsiniz;

 • Yüksek boyutlu disk alanı
 • Her yerden erişim
 • Ücretsiz Anti-Spam & Anti-Virüs
 • 7/24 Teknik Destek
 • Türkçe yönetim paneli
 • %100 Uyumlu IMAP / POP3
 • Gelişmiş E-Posta Arayüzü
 • En İyi Mail Platformu

Şu anda bir Atak Domain müşterisi olmasanız bile, web sitenizi taşımadan uygun fiyatlarla kurumsal e-mail hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Atak Domain’de bir kurumsal e-posta planı satın almak, aşağıdaki adımları takip etmek kadar basittir:

 • İhtiyacınıza göre Starter, Business ve Professional paketlerinden birini seçin.
 • Yeni bir alan adı kaydedin, mevcut bir alan adı kullanın veya hangi alan adını kullanacağınıza daha sonra karar verin.
 • Ödeme bilgilerini sağlayın ve kaç tane e-posta hesabına ihtiyacınız olduğunu seçin.
 • Yeni e-posta yönetim panelinizde e-posta kurulumunuzu tamamlayın.

 

E-posta adresinizin profesyonel görünmesine ve iletişiminizi güçlendirmeye artık hazırsınız.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu