THY ile Sunexpress Pilot Havuzu Oluşturacak

Airport haber’den Murat Herdem’in haberine göre THY ile Sunexpress Havayolları arasında önemli bir işe alım alım projesi oluşturuldu.

Projeye göre, THY alım sürecinden elenen adaylar, yapılan anlaşma kapsamında Sunexpress’in alım sürecine yönlendirilecek. THY pilot alım sürecinde başarısız olan adaylar Sunexpress Havayolları alım sürecinde başarılı olursa burada iki yıl boyunca mecburi hizmet yapacaklar. İki yılın sonunda ise isterlerse sınavsız olarak THY’de iş başı yapabilecekler. Tabi geçiş sırasında mesleki sınavlar yapılmayacak ama sağlık testleri yapılacak. Sunexpress’teki çalışma süresince disiplin suçu işlememek, kınama cezası almamak ve olumsuz referans olmaması durumunda geçişler sorunsuz şekilde hallolacak.

Öte yandan Sunexpress’e geçiş sürecinde başarısız olan adayların THY alım sürecinde hak kaybı yaşamayacak olması da projenin önemli bir avantajı olarak belirtildi. 

Türk Hava Yolları ve Lufthansa Havayolları’nın ortak girişimi Sunexpress, bugüne kadar aday kaynaklarını Lufthansa ile paylaşıyordu. Bu projeyle birlikte firmanın diğer ortağı Türk Hava Yolları’da ortak aday havuzundan faydalanmış olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı