İş Dünyası

Türk Telekom’dan MEB’e Dev Destek

Türk Telekom, maddi imkanları kısıtlı öğrencilere ulaştırılmak üzere 10 bin tablet teslim etti.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Türk Telekom tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na 10 bin adet tablet teslim edildi.  Tabletler, belirlenen okullar aracılığıyla maddi imkanları kısıtlı öğrencilere bakanlık aracılığıyla dağıtılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen tabletler, ilk, orta ve lise düzeyinde eğitim gören maddi yönden imkânları kısıtlı öğrencilere teslim edilmeye başlandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı açıklamada ‘6 Eylül itibarıyla başlattığımız yüz yüze eğitim sürecinde, karantina nedeniyle okula 10 gün ara veren öğrencilerimize canlı derslerle uzaktan eğitim veriyoruz. Bu süreçte ihtiyacı olan öğrencilerimize ücretsiz tablet desteği sağlıyoruz. Türk Telekom tarafından bağışlanan 10 bin tableti de bu kapsamda çocuklarımıza ulaştıracağız. Türk Telekom’a eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederim.’ dedi.

Eğitim dijitalleşiyor

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal, sundukları hizmetler ve toplumun her kesimini kucaklayan kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle tüm kesimlerin bilgiye erişiminde fırsat eşitliğine katkı sağladıklarını aktardı ve  Türkiye’nin dijitalleştirmesi konusunda öncelikli alanlardan bir tanesinin de eğitim olduğunu ekledi.

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, daha önce de pek çok projede iş birliği yaptıkları Milli Eğitim Bakanlığı’na 10 bin adet tablet bağışlama kararı aldıklarını belirten Önal, ‘Böylelikle maddi durumu yetersiz olan öğrencilerimizin de derslerini teknolojiye uygun şekilde takip ederek, ödev ve araştırmalarını rahatça yapmaları mümkün olacak. Türkiye’nin dijital ayak izini daha da arttıracak bu anlamlı ve değerli projeyi gerçekleştirme fırsatı sunan başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer olmak üzere, emeği geçen tüm bakanlık çalışanlarına da teşekkürlerimi sunuyorum.’ ifadelerini kullandı.

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu