İş Dünyası

Uludağ İçecek’e İş’te Eşit Kadın Sertifikası

Uludağ İçecek, 100’den fazla ülkede denetimler gerçekleştiren İntertek tarafından İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı sektöründe ilk ve öncü firma olarak almaya hak kazandı.

İş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar veren kurumların çalışmalarının sertifikalandırılmasına devam ediliyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerden başlayarak adil toplum oluşturma hedeflerinin yayılması amacıyla Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) ile örtüşen Kadına Eşitlik Prensipleri çerçevesinde belirlenen kriterlerin denetlendiği ve Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından oluşturulan programa başvuruda bulunuluyor. Başvuruda bulunan şirketin sertifikalandırma sürecinde, İntertek tarafından denetimler gerçekleştiriliyor. Denetimler sonucunda Uludağ İçecek, İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı sektöründe ilk ve öncü firma olarak almaya hak kazandı.

Denetimler kapsamında; yönetim sistemi, işe alım ve çalıştırma, iş sağlığı ve güvenliği, tedarik zinciri, sosyal etki gibi konular; cinsiyet eşitliğine yönelik şirket politikaları, kadın istihdamına yönelik ölçülebilir hedefler, kadın çalışan sayısı, çalışanlar ve yöneticiler arasında cinsiyet bazında dağılım dengesi, işe alım ve değerlendirme süreçlerinde cinsiyet eşitliği, aynı işi yapan kadın ve erkek çalışanların ücret dengesi açısından değerlendirildi.

Değerlendirmeler neticesinde, Uludağ İçecek, çalışanlar için tercih edilen şirket olarak görülürken, aynı zamanda herkesin yaşamak istediği adil toplum düzeni oluşturmaya da destek olan kurumlardan biri olarak açıklandı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu