İş Dünyası

Zoom’dan Çağrı Merkezi Dünyası İçin Yenilik

Zoom'a eklenen yeni özellikler neler? Yeni özellikler neleri sağlıyor? Tüm detaylar içeriğimizde.

Zoom, Zoomtopia 2021 etkinliğinde duyurduğu etkileşim ve iş birliğinin geleceğini belirleyeceği yeniliklerin detaylarını paylaştı.

Video konferans platformu Zoom, Eylül ayında gerçekleşen Zoomtopia etkinliğinde platforma eklenecek yenilikleri duyurmuştu. Büyümeyi, gelişmeyi ve kullanıcılarına daha fazlasını sunmayı hedefleyen platform, bu vizyona dair atacağı adımlarla içinde bulunduğumuz yeni normalin etkin oyuncularından biri olma konusunda iddialı olduğunu göstermişti.

Şimdi ise firmanın Zoomtopia etkinliğindeki paylaşımlarının detayları açıklandı. Zoom’un müşterilerinin işlerini büyütme konusunda gelecek planlarını destekleyecek yeni büyüme ve yenilik alanlarına kısaca bakalım:

Zoom’dan çağrı merkezi pazarı için yeni çözüm; Video Katılım Merkezi

Video iletişimi, günümüzde müşteri etkileşimini artırmanın en etkili yollarından biri. Ancak bu alanda anlamlı çözümler geliştirme konusunda sektörde hala büyük açık var. Zoom’un yeni çözümlerinden biri olan Video Katılım Merkezi (VEC) ile kurumlar, yapılandırılmış ve kapsamlı bir sanal ortamda, uzmanlarını kendi müşterileri ile video üzerinde bir araya getirebilecek.

2022’nin başlarında kullanımda olacak bu çözüm, işletmelerin Zoom ürünleri içerisinde müşterileriyle etkileşim kurmasına yardımcı olmanın yalnızca bir yolu. Bu bağlamda Five9, Genesys, NICE inContact, Talkdesk ve Twilio gibi çağrı merkezi ortaklarıyla uzun süredir devam eden iş birliğini sürdürmeyi ve müşterilerinin tercih ettikleri çağrı merkezi hizmetini almalarını sağlama konusunda çalışmaya devam ediyor.

Zoom Events

Zoom Events, platformun kurumlara ilgi çekici hibrit ve sanal deneyimler oluşturma gücü verecek bir diğer yeni özelliği. Zoom Events, etkinlik merkezleri, özel kurumsal sanal etkinlik alanları, özelleştirilebilir kayıt ve sohbet tabanlı sanal etkinlik lobisi ile iş ağını genişletme gibi özellikler sunuyor. Büyük ve küçük işletmelerin satış zirvelerinden, müşteri etkinliklerine, ticari fuarlardan şirket içi organizasyonlara kadar farklı etkinliklerde arka arkaya olan oturumları sorunsuz bir şekilde yönetmesine ve düzenlemesine olanak tanıyor. Platform ayrıca kayıt, katılım ve bilet satışları hakkında etkinliğe özel raporlama yapma imkanı veriyor.

Geliştirici Platformu

Zoom ayrıca, geliştiricilerin uygulamayı yazılımlarına entegre etmelerine yardımcı olmak için bir dizi yeni araç ve çözümün de yolda olduğunu duyurdu. Bunlar arasında yeni bir uygulama oluşturma aracı olan Jumpstart; prototip ve konsept kanıtı oluşturmaya yardımcı olacak bir CLI (komut satırı ara yüzü) ve Zoom Video SDK’ya React Native’in entegre edilebileceği gelişmeler yer alıyor.

Zoom video SDK’sından yararlanan uygulamaları App Marketplace’te listeleyebilme özelliğini de yakın zaman içinde sunacak. Ayrıca yıl sonuna kadar yeni bir video API’si, API’ler için Granular Scopes, Web için geliştirilmiş toplantı SDK’sı, Zoom App Marketplace’te yeni uygulama geliştirici rolleri ve QSS (hizmet kalitesi aboneliği) yayınlanacak.

Zoom Apps

Kurumların toplantı iş akışlarını optimize edebilmeleri için hayata geçirilen Zoom Apps, üçüncü taraf uygulamalarını Zoom Meetings ve masaüstü istemci deneyimine sorunsuz bir şekilde entegre ediyor. Zoom, bu yılın ilerleyen günlerinde, Web Seminerleri için Zoom Uygulamaları ve Mobil için Zoom Uygulamaları da dahil olmak üzere tüm platformda Zoom Apps entegrasyonunu ve daha da üretken ve iş birliğine dayalı uygulama deneyimleri sağlayacak sürükleyici uygulamaları kullanıma sunmayı planlıyor.

Tümleşik İletişim

Zoom müşterilerini, dijital ve hibrit çalışma ortamlarında desteklemek için onlara ihtiyaç duydukları her şeyi sağlamak adına temel tümleşik iletişim çözümünü yeni özelliklerle güncellemeye devam ediyor. Bu bağlamda yakında duyurulması planlanan heyecan verici başka özellikler de bulunuyor:

  • Zoom Phone: Uçtan uca şifreleme ve görüntülü sesli mesaj özelliği.
  • Gelişmiş Beyaz Tahta: Oculus üzerinden VR desteğiyle, ekiplerin online ortamda sanki yüz yüzeymiş gibi bir araya gelmesine olanak tanıyan etkileşimli bir iş birliği özelliği.
  • Canlı Çeviri ve Deşifre: Yapay zekâ tarafından desteklenen canlı deşifre ve çeviri hizmetleri.
  • Zoom Rooms Akıllı Galeri: Ofis içi ya da uzak katılımcılar arasında daha iyi yüz yüze iletişim sunmak için tek bir konferans odasından birden fazla video beslemesi aracılığıyla yüz yüze deneyime benzeyecek şekilde tasarlanmış sanal bir toplantı deneyimi.
  • Etkileşimli Haritalar ve Kimlik Doğrulama Destekli Hotdesking: Çalışanların etkileşimli bir harita kullanarak ofislerinde masa ve alan ayırabilmeleri ve kişisel Zoom deneyimlerini herhangi bir Zoom Rooms veya Zoom Phone cihazına taşıyabilmeleri için kolay kimlik doğrulama özelliği.
  • Zoom Chat: Sanal olarak çalışırken ekiplere bağlantıda olma hissi vermek için potansiyel olarak görsel bir kanal düzeni sağlayacak bir özellik.

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu