İşveren Markası

Doğuş Grubu İyi Yaşam Uygulamalarıyla Çalışanlarının Yanında

Pandemi sürecinin başından itibaren 20 bini aşkın çalışanı ve ailelerinin sağlığına yönelik tedbirleri uygulamaya alan Doğuş Grubu, iş yapış süreçlerini de dönemin gereklerine uygun olarak yeniden düzenledi.

Yeni normal sürece geçişle birlikte ofislere dönüş ve mekân açılışlarının öncesinde, Doğuş Grubu bünyesinde doktor ve akademisyenlerin katılımıyla bir Sağlık Kurulu oluşturuldu. Kurulun tavsiyeleri doğrultusunda başta turizm ve yeme-içme olmak üzere Doğuş Grubu’nun faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde önlemler hayata geçirildi.

Değişimin çok hızlı seyrettiği bu dönemde çalışanların ve ailelerinin fiziksel, ruhsal, zihinsel sağlığını korumaya ve farklı alanlardaki sorularına uzaktan yardımcı olmak üzere “anında destek” servisini hayata geçiren Grup, 7/24 destek hattı ile alanında uzman kişilerden sağlık, psikolojik danışmanlık, evde ve ofiste ergonomi, hukuki bilgiler, mali hizmetler, sosyal yaşam, yeni doğan bakımı, sağlıklı beslenme, veteriner danışmanlığı gibi birçok konuda çalışanlarına destek sağlıyor. Grup bünyesinde, pandemi sürecinin başından itibaren saha ekipleri aktif olarak çalışmaya devam ederken, merkez ofislerdeki çalışma düzenine uzaktan devam ediliyor. Grup, evde uygun bir çalışma düzeni kurmakta zorlanan çalışanlarına ise Sağlık Kurulu’nun tavsiyeleriyle gereken tüm tedbirlerin alındığı ofislerde çalışma olanağı sunuyor.

Pandemi döneminde ayrıca Do Akademi adı verilen gelişim platformunu da hayata geçiren Grup, sağlıklı yaşam seminerlerini, SmallTalks söyleşilerini ve alanında uzman konuşmacılarla çalışanları bir araya getirdiği Öğle Arası Sohbetleri konseptlerini de dijital ortama taşıyarak daha sık ve daha geniş kitlelerce ulaşılabilir hale getirdi.

İK uygulamalarını pandemi sonrasında da sürdürülebilir hale getirmeyi hedefliyor

Doğuş Teknoloji ile geliştirilen ve yine pandemi döneminde hayata geçirilen proje/fikir paylaşım platformu Mindo’ya ek olarak “Odaklı Buluşmalar” ile de, üst düzey yöneticiler ile fikirlerini paylaşmak ve yeni projeler geliştirmek isteyen Doğuş Grubu çalışanları da bir araya geliyor. Grup, pandemi sonrasında bu dönemde başlattığı yenilikçi, modern ve verimli İK uygulamalarını sürdürülebilir hale getirecek. Bu doğrultuda da ofis ve çalışma düzeninin aynı düzlemde mümkün olabileceği hibrit çalışma modelleri geliştiriyor, çok lokasyonlu bir yapıya sahip olmanın avantajını kullanarak farklı ofislerde ortak çalışma alanları oluşturuyor.

Buse OzenÇalışan sağlığı ve refahı önceliğimiz

Başta Doğuş Grubu çalışanları olmak üzere tüm paydaşlarının fiziksel, sosyal, duygusal, psikolojik ve finansal sağlık ve refahını kurum stratejilerinin merkezine yerleştirdiklerini belirten Doğuş Holding İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Buse Özen “Doğuş Grubu olarak yaşam kalitemizi arttırmak üzere insanımız ve memleketimiz için daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmanın heyecanı içinde İyi Yaşam, İyi Gelecek projesini başlattık. Bu heyecanla her ay hayatlarımıza değer katan yeni bir tema ile İyi Yaşam, İyi Gelecek fikirlerini hayata geçiriyoruz. 2021 yılına “Aile” teması ile başladık. Uzman psikologlarla ebeveynlerin bir araya geldiği sohbetler, Doğuş Grubu markalarıyla çocuklara özel atölye çalışmaları, kodlama eğitimi, çocukların kendilerini keşfetme yolunda bir adım olan beden perküsyonu çalışması, sürdürülebilirlik ve çevre bilincini erken yaşta kazanacağımız geri dönüşüm projeleriyle dolu dolu bir ay geçirdik. Şubat ayında ise “Yenilen” teması ile yepyeni içerikleri uygulamaya aldık” dedi.

Online Stajyer Gelişim Programı 

Pandemi döneminde de mevcut koşullara uyum sağlayarak staj programlarını dijital dünyaya taşıyan Doğuş Grubu, Ocak ayında tüm grup şirketlerini kapsayan 140 stajyer için ‘Online Stajyer Gelişim Programı’ hazırladı. Stajyerler program boyunca Doğuş Grubu markaları ve projeleri hakkında detaylı bilgi alırken; kişisel gelişimden mesleki eğitimlere kadar pek çok alanda deneyim kazandı. Doğuş Grubu Sektör Sohbetleri’nde yöneticiler ilham veren kariyer yolculuklarını genç yeteneklerle paylaştı. Doğuş Grubu’ndaki çevik, veri ve deneyim odaklı çalışma kültürü ile bilgi sahibi olan stajyerler,  Networking atölyelerinde Doğuş Grubu’ndaki farklı ekiplerle tanışma ve sohbet etme fırsatı buldu. CV danışmanlığı seansları ile stajyerlere deneyimlerini doğru aktaracak iletişim teknikleri ile ilgili eğitimler verildi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu