İşveren Markası

Emirates 6 Bin Personel Alımı İçin Harekete Geçti

Emirates hızlanan toparlanma sürecini desteklemek için önümüzdeki altı ayda 6 bin operasyon personeli işe alacak.

Operasyon kadrosunu güçlendirmeyi planlayan Emirates, önümüzdeki altı ayda 6 binden fazla personel işe almayı planlıyor.

Covid-19 aşısının daha geniş ölçekte uygulanması ile birlikte dünya genelinde kısıtlamaların gevşetilmesinin havayollarında yüksek yolcu talebi gerçekleşecek olması üzerine Emirates personel alımı için harekete geçti. Emirates, global uçuş ağındaki operasyonlarını artırmasını desteklemek için ilave pilot, kabin memuru, teknik uzman ve yer hizmetleri personeline ihtiyaç duyulacağını bildirdi.

Emirates’in uçuş ağının %90’ını halihazırda eski haline getirdiği 2021 yılı sonuna kadar salgın öncesi kapasitesine %70 oranında ulaşmayı hedeflediği belirtildi.

Emirates Havayolu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed Bin Said Al Maktum yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Emirates daima Dubai’nin gelişmesinin merkezinde yer almıştır. 6000 ilave operasyon personeline gereksinim duymamız Dubai ekonomisinin yaşadığı hızlı toparlanmayı simgelemekte olup tüketici, seyahat ve turizm sektörlerindeki işletmeler dahil olmak üzere birçok başka işletme genelinde fırsatları ve diğer olumlu gelişmeleri beraberinde getirecektir.

Sınırların yeniden açılması ve seyahat protokollerinin gevşetilmesi doğrultusunda operasyonlarımızı ihtiyatlı bir şekilde eski haline getiriyoruz ve olumlu ekonomik toparlanma göstergeleri ve sürekli artan taleple birlikte 2022 yılı ortalarından itibaren salgın öncesi konumumuza geri dönmeyi umuyoruz.”

Eylül ayında, Emirates, seyahat sektöründeki toparlanmanın getirdiği operasyon gereksinimlerini desteklemek adına Dubai’deki merkezinde çalışmak üzere 3 bin kabin memuru ve 5 yüz havalimanı hizmetleri çalışanını işe almak için dünya çapında bir kampanya başlattı. Seyahat talebinin ilk öngörülere göre daha fazla hız kazanmasıyla birlikte, Emirates Dubai’de ve uçuş ağı genelinde 7 yüz yer hizmetleri personeline daha ihtiyaç duyuyor.

Şirketin Dubai merkezli Uçuş Operasyonları ekibine katılmak isteyen 600 nitelikli pilota kariyer fırsatları sunuyor. Adaylar pozisyonlar ve şartlarla ilgili daha fazla bilgiye https://www.emiratesgroupcareers.com adresinden ulaşabilirler.

İşe alım hedefi kapsamında, Emirates ayrıca Dubai merkezli ve yurt dışı istasyonlarında çalışmak üzere uçak mühendisleri ve teknik destek ekibinden oluşan bin 200 vasıflı teknik personel işe alarak teknik ekibini de güçlendirmeyi amaçlıyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu