İşveren Markası

Güçlü Bir İşveren Markası İçin Kurum Kültürüne Yatırım Şart

Kurum kültürüne yatırım işveren markasını güçlendirir ve kalıcı hale getirir.

“Pardon! Bir İşveren Markası lütfen” etkinliği geçtiğimiz hafta 200’ü aşkın insan kaynakları profesyonelinin katılımı ile gerçekleşti. Kurum kültürü ve işveren markası uygulamalarının ele alındığı etkinlikte, insan kaynaklarının gündemini oluşturan konular değerlendirildi.

Etkinliğe; Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, Great Place to Work US Danışman Lideri ve Yazar Bob Lee, Danone Türkiye Yetenek Yönetimi Müdürü İrem Önal, GSK Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Lideri Gözde Turan Çeşli, Great Place to Work Türkiye İş Geliştirme ve Müşteri çözümleri Direktörü Şehbal Eviner, British American Tobacco Türkiye ve Kuzey Afrika İnsan Kaynakları Direktörü Gökçe Kulak, , Engin Baran Danışmanlık Kurucusu Dr. Engin Baran, Great Place to Work Türkiye Üst Düzey Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Türker Baş ile Socialthinks Kurucusu Levent Pınar ve Canpa Kurumsal İletişim Yöneticisi Melike Özcan katıldı.

Kurum kültürü ve işveren markasının önemine vurgu yapılan etkinlikte ana gündem şirketlerin doğru bir iletişim modeli ile kurum kültürlerine yatırım yapmaları gerekliliği oldu. Etkinlikte ulaşılabilir, kolay konuşulabilir olan, kesin cevaplar veren, sözünde duran, karar alma süreçlerine çalışanları dahil eden, değerlendirme ve ödüllendirmede adil davranan yöneticilerin, mükemmel iş yeri oluşturma yolculuğunda stratejik önem taşıdığı vurgulanırken, işveren markasına yatırım yapan şirketlerin tavsiye edilme oranlarının ve çalışanlarının şirkette kalma oranlarının çok daha yüksek olduğu kaydedildi.

Türkiye’den ve Dünya’dan işveren markası örneklerinin paylaşıldığı etkinlikte, katılımcı şirketlerin yöneticileri tecrübelerini aktarırken konuyla ilgili öngörüler ve beklentiler de paylaşıldı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu