İşveren Markası

Nusret Patates Püresi Fiyatına Şef Arıyor

Ünlü et restoranı Nusret, İngiltere'de patates püresi fiyatına şef arıyor! İngiliz medyası Nusret'i hedefine koydu.

Ünü Türkiye’den dünyaya yayılan ve Londra’da bir şube açan Nusret, verdiği iş ilanı ile İngiliz medyasının oklarını üzerine çekti.

Londra’da açılan Nusret için ihtiyaç duyulan şefin bulunması için verilen iş ilanı büyük tepki topladı.
Instagram’da ‘Salt Bae’ adı verilen hareketiyle dünya çapında büyük üne kavuşan kasap Nusret Gökçe, restoranlarındaki pahalı menüsü, çalışanlarıyla davaları ve şimdi de bir iş ilanı ile gündeme geldi.

İngiliz gazetesi The Sun’un haberine göre Nusret, Londra şubesinde çalışacak şef için saatlik ücret verecek. Şefe teklif edilen söz konusu saatlik ücret ise, Nusret’in menüsünde yer alan patates püresi ile aynı fiyatta. Bu durum İngiliz medyasında eleştirildi.

Nusret’e aranılan şefe saatte 12 sterlin teklif edilirken, verilen saatlik ücretinse menüdeki patates püresinin fiyatıyla aynı olduğu öne sürüldü. The Sun’daki haberde şu ifadelere yer verildi:

Nusr-Et’in iş ilanı, başvuru sahibinin “Dünyanın en ünlü et lokantalarından birinde İngiltere’den ve yurt dışından gelen en iyi malzemelerden bazılarıyla çalışacağı” ile övünüyor. Ancak söz konusu şanslı şef, saatte 12 sterlin ve bahşişlerle evine dönecek. Bu saatlik ücret, Nusr-Et’in menüsündeki bir parça püre veya mısır sipariş etmeye eşdeğer. Bir başka deyişle, Nusr-Et’in imza işlerinden biri olan 630 sterlinlik altın tomahawk bifteklerinden birini yemek için 52 saatten fazla çalışmak zorunda kalacak.

Nusret İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu