İşveren Markası

Türk Telekom İşe Alım Sistemini Dijitalleştirdi

Türk Telekom yeni uygulamaya başladığı dijital işe alım deneyiminin detaylarını paylaştı. 'Santral' adı verilen dijital işleyişte 30 bine yakın özgeçmiş yetenek havuzunda toplandı.

Türk Telekom, insan kaynakları alanında yeni uygulamaya aldığı dijital sisteminin detaylarını paylaştı. Türk Telekom’un işe alım sisteminde uygulamaya koyduğu ‘Santral’ adlı dijital deneyim sisteminde 30 bine yakın özgeçmişin potansiyel yetenek havuzunda toplandığı bildirildi.

“Türk Telekom İşe Alım Sistemi: Santral” başlığıyla yapılan tanıtım paylaşımında şirketlerin en önemli ihtiyacı olan yetenekli çalışan rekabeti için hazır olunduğu belirtildi.

İşe alım sürecindeki tüm paydaşların dahil olduğu dijital deneyim için bir yıl önce ‘agile dönüşüm’ kapsamında çalışmalara başlandığı ve sistem entegrasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından manuel operasyonlara son verildiği ifade edildi.

Türk Telekom işe alım sistemi Santral nasıl işliyor?

Türk Telekom’un işe alım sistemi Santral nasıl işliyor? Sistemin detayları şöyle:

‘Santral’ adı verilen sistemde başvurular ‘turktelekomkariyer.com.tr’ üzerinden alınarak işe alım talebinden, işe adaptasyon sürecine kadar dijitalleşen tüm adımlar paydaşlara açıldı.

*Santralin tüm kullanıcıları kurumsal mail adresleriyle kendi belirledikleri kullanıcı adı ve şifreyle hesaplarını doğrulayarak işlemlerine başlıyor. Kullanıcı dostu ara yüzle hızlı ve pratik bir şekilde işe alım talebi oluşturulabiliyor.

*Personel talep formuna taleple ilgili bütün detaylar en hızlı şekilde giriliyor ve talepler ekranından işe alım sürecinin hangi aşamada olduğu anlık takip edilebiliyor.

*Onay bekleyen tüm taleplere dijital olarak her zaman her yerden onay verilebiliyor.

*Personel talep formundan sonra aday araştırma süreci başlıyor.

*Oluşan aday havuzları talep sahipleriyle paylaşılıyor. Mülakatlar ve değerlendirmeler sonucu öne çıkan aday için onay sürecine geçiliyor.

*Onay verilirken yeteceğe ilişkin tüm değerlendirmeler gözden geçirilebiliyor. Böylelikle tüm verileri her yerden takip edebiliyor, ölçümleyebiliyor ve raporlanabiliyor.

*Teklife kadar geçen süreç ve sorsası için aday tarihçesini yönetebiliyor ve daha sonra çalışan olarak takip edilebiliyor.

*Dijital işe alım deneyimi sonrası işe adaptasyon ve çalışan yaşam döngüsü süreçleriyle bağ kurulabiliyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu