Atamalar

3M Türkiye Genel Müdürü Halil Kardıçalı oldu

3M Türkiye'nin yeni Genel Müdürü şirketin İK Direktörülüğü görevini yürüten Halil Kardıçalı oldu.

2015 yılı Nisan ayından bu yana 3M Türkiye’nin Hukuk Direktörlüğü görevini üstlenen Halil Kardıçalı, artık 3M Türkiye ülke liderliği görevini de yürütecek.

Halil İbrahim Kardıçalı Kimdir?

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu İbrahim Kardıçalı, 2007-2008 döneminde Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesinde şirketler hukuku, birleşme ve devralmalar konularında yüksek lisansını tamamladı. 2002 yılında Ersoy & Bilgehan Hukuk Bürosu’nda başlayan Halil İbrahim Kardıçalı, askerlik görevi sırasında Savunma Bakanlığı’nda hukuk danışmanı olarak görev aldıktan sonra atıldığı profesyonel yaşamında 2005 -2007 yılları arasında Pekin & Pekin Hukuk Bürosu’nda, 2008 -2011 yılları arasında da Hergüner Bilgen & Özeke Avukatlık Bürosu’nda çalıştı. 2011-2015 döneminde Hewlett-Packard Teknoloji Çözümleri Türkiye Hukuk Direktörü olarak görev yaptıktan sonra 2015 yılı Nisan ayında 3M Türkiye Hukuk Direktörü oldu.

İstanbul Barosu ile New York Barosu’na kayıtlı olan Halil İbrahim Kardıçalı, 3M Türkiye ‘de Genel Müdürü görevi öncesinde Hukuk ve İnsan Kaynakları Direktörü olarak iki görevi birden sürdürüyordu.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu