Atamalar

Arzum’un Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Belli Oldu

Arzum’un Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamaya göre; şirketin 19 Haziran’da gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetim kurulu üyeleri belli oldu. Buna göre yeni yönetim kurulu üyeleri; Talip Murat Kolbaşı (Yönetim Kurulu Başkanı), Yasemin Rezan Kolbaşı (Yönetim Kurulu Başkan Vekili), Ali Osman Kolbaşı (Yönetim Kurulu Üyesi), Şecaettin Arda Altınok (İcra Kurulu Başkanı & Yönetim Kurulu Üyesi), Elif Ateş Özpak (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi) ve Cenk Serdar (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi) olarak onaylandı.

Arda Altınok Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi İktisat bölümü mezunu  Şecaettin Arda Altınok,  2002- 2014 yılları arasında Deloitte Türkiye ve ABD’de çeşitli kademelerde çalıştı. 2014-2020 yılları arasında Doğuş Hospitality Grup’ta kariyerine Oteller Grubu Finans ve İdari İşler Direktörü olarak devam etti. 2020 yılında tüm finansal süreçlerin yönetimine liderlik etmek üzere Arzum’da çalışmaya başlayan Ş. Arda Altınok, 1 Ocak 2023 itibarıyla İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

 

Elif Ateş Özpak kimdir? 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Elif Ateş Özpak, 1994’te başladığı Pekin & Pekin Hukuk Bürosu’na 2019’da ortak oldu. 2000 yılında Harvard Üniversitesi Uluslararası Ticaret Programı’nı (PIL) tamamlayan Özpak, 2001 ve 2005 yılları arasında Turkcell’in kurumsal hukuk müşavirliği görevini üstlendi. Halihazırda Kybele Consulting Limited UK’de Yönetici Ortak, Globalturk Capital’da ortak, Crescent Capital CETF‘de kurucu ortak, BN Telekom 11880 ve bulurum.com‘da kurucu ortak olarak görev yapan Elif Ateş Özpak, son 12 yıl içinde; Unico Sigorta (eski Aviva Sigorta) (2019) bağımsız yönetim kurulu üyesi, Boyner Group (2012-2017) bağımsız yönetim kurulu üyesi, Kuzeykaya Elektrik Üretim A.Ş. (2014-2016) yönetim kurulu üyesi, Doğa Çevre Teknolojileri A.Ş. yönetim kurulu üyesi (2014-2016), Kredix (fin-tech) (2014-2016) bağımsız yönetim kurulu üyesi, Ray Sigorta (2008) yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

 

Cenk Serdar kimdir? 

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Fulbright ve TEV Vakfı burslusu olarak The Wharton School’da işletme alanında yüksek lisans yapan Cenk Serdar,  Doğuş Grubu (1999-2004), Turkcell (2005-2009), Vodafone (2009-2013), Saudi Telecom Grubu (2013-2019) gibi şirketlerde, Türkiye ve yurt dışında üst düzey yöneticilik görevlerini üstlendi. Telekomünikasyon, bankacılık, otomotiv ve teknoloji sektörlerinde yerel ve küresel olarak operasyon, birleşme ve satın almaları yönetti. Türk Telekom gibi halka açık şirketlerin de dahil olduğu çok sayıda telekomünikasyon, teknoloji ve finansal hizmet şirketinin yönetim kurullarında görev aldı. Dijital dönüşümde de deneyime sahip olan Cenk Serdar, birden fazla teknoloji şirketinde yatırımcı ve çeşitli risk sermayesi firmalarında yatırım komitesi üyesi olarak görev yapıyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu