Atamalar

Ford CEO’su Değişiyor

Ford'un CEO'su Jim Hackett emekli olacağını açıkladı, yeni CEO ise belli oldu.

Otomotiv devi Ford, CEO değişikliğine gidiyor. Şu anki Ford CEO’su Jim Hackett emekli olacak ve onun yerine şirketin mevcut COO’su olan Jim Farley gelecek. Belirtilene göre, Farley 1 Ekim’de Hackett’tan görevi devralacak. Bununla birlikte Farley’nin Ford’un yönetim kuruluna seçildiği de ifade ediliyor.

Ford, Hackett ve Farley’in düzenli bir geçiş sağlamak için birlikte çalışacaklarını ve Hackett’in önümüzdeki mart ayına kadar danışman olarak görev yapacağını ifade etti. Hackett, Ford’da yaptığı CEO’luk göreviyle ilgili olarak şunları ifade etti:

“CEO rolünü aldığımda hedefim Ford’u gelecekte kazanmaya hazırlamaktı. Gururlu, uzun ömürlü bir şirket için yapması en zor şey, bildiği dünyadan ziyade girdiği dünyanın zorluklarına göğüs germek için değişmektir. Modern bir Ford yaratma konusunda ne kadar ilerlediğimizle gurur duyuyorum ve gelecek konusunda çok iyimserim.”

Jimm Hackett
Jimm Hackett

Jim Hackett 2017 yılında CEO koltuğuna oturduğundan beri, şirketin hisse değeri yaklaşık olarak %40 oranında düşüş gösterdi. CEO’luk görevini Mark Fields’den devralan Hackett, 117 yıllık otomobil üreticisinin 11 milyar dolarlık yeniden yapılanmasına öncülük ediyordu. Hackett’in Ford’daki mirası, mobilya üreticisi Steelcase’in CEO’su olarak geliştirdiği “tasarım odaklı düşünme” ve “insan merkezli tasarım” fikirlerine dayanan ilkelerin benimsenmesini içeriyordu.Bu arada Ford, geçtiğimiz günlerde Wall Street’in beklediğinden daha iyi olan ikinci çeyrek kazançlarını bildirdi. Bununla birlikte otomotiv devi, “Bronco” model SUV’si için 150.000’den fazla ön sipariş almayı başardı.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu